Sukcesy pływaków Jedynki

Elbląg, Sukcesy pływaków Jedynki

Od 10 do 13 grudnia 2020 r. w Łodzi, w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat zawodniczka UKP Jedynka Anna Doroszkiewicz wywalczyła w pięknym stylu i z niesamowitym czasem 31.59 tytuł wicemistrzyni Polski Junior Młodszy 15-lat na dystansie 50 m st. klasycznym, przegrywając złoto tylko o 5 setnych sekundy, a do rekordu Polski 15-latek zabrakło jej 14 setnych sekundy.

Na dystansie 100 m st. klasycznym wywalczyła jeszcze 5 miejsce w Polsce, a na 200 m st. klasycznym zakończyła wyścig na 3 miejscu w Polsce, ale niestety została zdyskwalifikowana. W Łodzi startowali jeszcze dwaj reprezentanci naszego miasta z UKP Jedynka, Igor Misiewicz wywalczył 19 miejsce w Polsce na dystansie 50 m st. klasycznym, a Hubert Walczak był 2 razy 44 na dystansach 50 i 100 m st. dowolnym. W tym samym czasie w Gliwicach rywalizowali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 16 lat reprezentowała nas Martyna Waśniewska, która wywalczył 8 miejsce w Polsce na dystansach 50 i 100 m st. grzbietowym, a na 50 m st. dowolnym był 19 w kraju. Także w miniony weekend, w Lublinie w Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat, walczyło dwoje naszych 17-letnich reprezentantów, Zuzanna Dąbrowska uplasowała się na  15 miejscu na dystansie 200 m st. motylkowym, 20 była na 100 m st. motylkowym, a Aleksander Cyckowski wywalczył 12 miejsce w Polsce na dystansie 100 m st. grzbietowym, 25 w kraju był na 100 m st. grzbietowym.