UWAGA!

Światowa siatkówka w Starych Jabłonkach

 Elbląg, Światowa siatkówka w Starych Jabłonkach
Fot. nadesłane

Na początku sierpnia Stare Jabłonki po raz kolejny staną się stolicą siatkówki plażowej – w turnieju ORLEN Mazury Grand Slam wezmą udział najlepsze pary z rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

O przygotowaniach do zawodów oraz planach na najbliższe lata opowiedzieli 23 czerwca (środa) na konferencji prasowej Marszałek Jacek Protas, Andrzej Dowgiałło – Promotor i Pomysłodawca turnieju, Tomasz Dowgiałło, Dyrektor Zawodów oraz Anna Wasilewska, Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego.
      
       W tym roku zawodnicy będą walczyli o pulę nagród w wysokości 600 tys. Dolarów. Pierwsze mecze (preeliminacyjne) będą rozgrywane w poniedziałek, 2 sierpnia. Finały rozgrywek tradycyjnie odbędą się w sobotę i niedzielę. – Na zawodach w Starych Jabłonkach spotykamy się już po raz siódmy, ale w tym roku impreza będzie jeszcze lepsza niż poprzednie – czeka nas Grand Slam, czyli absolutna ekstraklasa tegorocznych rozgrywek World Tour – powiedział Tomasz Dowgiałło. – A Stare Jabłonki to przecież nie tylko zawody sportowe. Promujemy akcję „Mazury Cud Natury”, w programie są też koncerty, treningi z gwiazdami siatkówki oraz Mazurska Noc Kabaretowa i Restauracja Mistrzów.
      
       – Tegoroczne zawody będą wyjątkowe – dodał Andrzej Dowgiałło. – Po raz pierwszy w Starych Jabłonkach odbędzie się Grand Slam, na dodatek zainteresowanie na świecie naszymi zawodami jest ogromne. Jestem więc przekonany, że będziemy w tym roku świadkami dużego przedsięwzięcia. Nie byłoby tego bez wsparcia ze strony Samorządu Województwa – podkreślał pomysłodawca turnieju.
      
       Budżet tegorocznej imprezy wynosi 2 mln zł, z czego część zapewnił Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – To jedna z większych imprez, w której jako Samorząd Województwa uczestniczymy – powiedział Marszałek Jacek Protas. – Skwapliwie korzystamy z okazji do promowania naszego regionu. Zawody w Starych Jabłonkach to przecież nie tylko przyjeżdżający do nas turyści, ale także przekaz telewizyjny, który idzie na cały świat.
      
       Organizatorzy turnieju w Starych Jabłonkach mają także w planach finały Mistrzostw Świata – zawody miałyby się odbyć na Mazurach w 2013 roku. Stare Jabłonki są na razie jedynym kandydatem. – Rozmowy będą trwały jeszcze przez co najmniej pół roku, więc mam nadzieję, że na początku 2011 roku będziemy mogli ogłosić sukces – powiedział Tomasz Dowgiałło.
oprac. MW

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama