UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Świętujcie niekończącą się choreografię życia

Elbląg, Świętujcie niekończącą się choreografię życia
fot.arch.portEl

W tym roku po raz 30 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Święto zostało uchwalone w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (UNESCO) na cześć wielkiego reformatora sztuki tanecznej, francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georges Noverre.

Jak co roku w związku z tym świętem, wybitna postać świata tanecznego wygłasza swoje orędzie. Tym razem brzmi ono „Świętujcie niekończącą się choreografię życia”, ogłosił je belgijski tancerz i choreograf tańca współczesnego Sidi Larbi Cherkaoui. Napisał w nim, że - tak jak inne sztuki - również taniec nie zna granic i trwa wiecznie. Poprzez taniec z drugą osobą czy oglądanie tańca innych ludzi mamy możliwość pełnego poczucia i zrozumienia emocji, które w nim przekazują.
       CSE Światowid wraz z Centrum Tańca „Promyk” z tej okazji przygotowały wiele atrakcji.
      
       Program:
       28 kwietnia, sobota – CSE Światowid:
       godz. 12: sala widowisko-sportowa - Turniej Tańca Bażant (podczas turnieju, zaprezentują się najmłodsi i początkujący tancerze z naszego miasta); wstęp 5 zł.
       godz. 14: Galeria Nobilis - pokaz materiału filmowego z Mistrzostw Świata Formacji Standardowych, które odbyły się w Elblągu w 2010 roku. Przez godzinę będzie można podziwiać prawdziwy kunszt taneczny, sześciu finałowych formacji tanecznych m.in. z Rosji, Niemiec, Białorusi oraz zdobywcy tytułu Mistrza Świata – elbląskiej Formacji Lotos-Jantar; wstęp wolny.
       godz: 15: sala widowiskowo-sportowa - Otwarte Studio Tańca to propozycja dla tych wszystkich, którzy nie tylko lubią patrzeć na taniec, ale też chętnie się poruszają. Instruktorzy wraz uczestnikami kursów z CT „Promyk”, zaprezentują choreografie m.in. latin solo, salsa solo, aerodance. Wszyscy chętni będą mogli zatańczyć wraz z nimi; wstęp wolny.
       godz: 17: sala widowiskowo-sportowa - Ogólnopolskie Integracyjne Spotkania Taneczne (pokaz seniorów); wstęp wolny.
      
       29 kwietnia, niedziela - CSE Światowid
       godz: 11: sala widowiskowo-sportowa - Ogólnopolski Turniej Tańca Jantar
      
      
Ponadto przypominamy o trwającym konkursie na logo Centrum Tańca „Promyk” – na projekty czekamy do 14 maja - do wygrania dwa karnety na wrzesień i październik na wybrany kurs tańca, prowadzony w CT Promyk oraz podwójne zaproszenie na wybrany dzień Festiwalu Baltic Cup, który odbędzie się w dniach 19-21 października 2012.
      
Zyta Wrzos, Centrum Tańca „Promyk”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama