Sześć medali dla karateków

Elbląg, Sześć medali dla karateków

W dniach 21-23 września 800 zawodników z 18 państw i 46 klubów walczyło o tytuły na Mistrzostwach Świata w karate Shotokan FSKA, które odbyły się w Żukowie. Z Elbląga wystartowało 11 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, zdobywając łącznie sześć medali.

Kategorie:
       kadetów starszych (17-18 lat) - kumite drużynowym kadetów starszych - złoty medal - Patryk Hassa, Bartosz Tworkowski;
       kumite kadetek starszych(17-18 lat) - złoty medal - Sylwia Misiak;
       Kategoria senior- kumite kobiet + 65 kg - Patrycja Grześkowiak - złoty medal;
       kumite kobiet - open Patrycja Grześkowiak - złoty medal;
       kumite mężczyzn +85 kg - Tomasz Kundzicz - brązowy medal.

Wielkim wydarzeniem był start trenera Andrexu Jana Zamojcina VI dan, który spróbował swoich sił na macie, w efekcie czego pokonał 18 zawodników i jako jedyny Polak w swojej kategorii wiekowej zdobył srebrny medal z Mistrzostw Świata.
       Elbląski klub pod względem liczby zdobytych medali zajął 15. miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Shotokan FSKA.
       Na otwarciu MŚ obecna była Ministra Sportu Joanna Mucha.
       Młodzież i trener są bardzo zadowoleni ze swoich wyników.