UWAGA!

Sześcioletni sportowcy

Sprawna ręka, celne oko, biegi w kapciach dziadka i spodenkach taty - to tylko niektóre z konkurencji, w których rywalizowało 260 młodych zawodników, uczestników Olimpiady Sportowej Przedszkolaka.

- Organizując olimpiadę, staraliśmy się połączyć rywalizację sportową sześciolatków z dobrą zabawą. Dlatego też konkurencje sportowe były dostosowane do wieku dzieci. Zasada fair play nikomu nie była obca, wszyscy przestrzegali prostych reguł gry, panowała przyjaźń, poszanowanie drugiej osoby i duch sportowy - mówi Zygmunt Drażba, prezes UKS Zakrzewo.
     Jak na prawdziwą olimpiadę przystało, młodzi zawodnicy wchodzili na halę sportową w rytm marszu olimpijskiego, a idący na ich czele sędzia główny niósł odświętną flagę. Dziesięcioosobowe drużyny sześciolatków startowały w ośmiu konkurencjach sportowych, były to m.in. rzuty piłeczką do celu, rzuty woreczkami do koła hula-hop, rzuty kółkiem na pachołek, „przewróć - postaw”, oraz wspomniane już biegi w kapciach dziadka i spodenkach taty. Zawody odbywały się na dwóch szczeblach - elbląskim i powiatowym.
     Zwycięzcami Elbląskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków zostali sportowcy z Przedszkola nr 3. Drugie miejsce zajęły przedszkolaki z Akademii Krasnoludków, a trzecie z Wiki. Na kolejnych pozycjach uplasowały się przedszkola nr 24, 18 i 14.
     Młodymi mistrzami powiatu zostali uczniowie klasy przedszkolnej ze szkoły w Błudowie. Drugie miejsce przypadło wychowankom przedszkola samorządowego nr 2 w Pasłęku, trzecie - przedszkolakom z Gronowa Elbląskiego. Pozostałymi laureatami Powiatowej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków zostali 6-letni uczniowie zespołu szkół w Nowakowie, szkoły podstawowej w Gronowie Górnym oraz przedszkola w Milejewie.
     

 


     Dzieci otrzymały medale i nagrody rzeczowe, a do przedszkoli trafiły puchary, dyplomy i radiomagnetofony.
     - Podczas zawodów panowała niezwykle radosna atmosfera, a sportowa rywalizacja udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale i kibicom, żywo dopingującym swoje drużyny - dodaje Zygmunt Drażba.
     Nagroda za najlepsze kibicowanie powędrowała do Przedszkola Niepublicznego Akademia Krasnoludków, przedszkola nr 18, przedszkola samorządowego nr 2 z Pasłęka i do Gronowa Elbląskiego.

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama