UWAGA!

Szkolenie ze zmian w przepisach piłki nożnej

 
Elbląg, Szkolenie ze zmian w przepisach piłki nożnej

W czwartek, 8 sierpnia, w budynku klubowym Olimpii Elbląg odbędzie się „Szkolenie ze zmian w przepisach gry”, które poprowadzi Mateusz Korneluk - sędzia III ligi. W szkoleniu mogą wziąć udział trenerzy, zawodnicy, a także wolni słuchacze zainteresowani tematyką przepisów gry w piłce nożnej.

Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB - International Football Associaton Board) przyjęła szereg zmian, które obowiązują od sezonu 2019/2020. Na spotkaniu zostanie poruszona m.in. kwestia zmiany zawodników, którzy będą opuszczać plac gry. Musi to zrobić najbliżej linii bocznej lub końcowej, miejsce zmiany będzie mógł wyznaczyć arbiter. Uniemożliwi to trenerom i graczom tzw. grę na czas w przypadku korzystnego wyniku. Zmiany nastąpiły także w interpretacji zagrania piłki ręką. Gol strzelony przypadkowo ręka nie będzie uznany. Każde zagranie zawodnika ręką będzie karane, bez względu na miejsce na boisku i intencje zawodnika. W dalszym ciągu nie będzie można zwiększać powierzchni ciała.
       Zmiany w przepisach nastąpiły m.in. w kwestii karania członków sztabu, czyli osób znajdujących się na ławce rezerwowych, także przy ustawianie muru przy rzutach wolnych, ustawienie bramkarza podczas rzutów karnych, rozpoczęcie gry “od bramki” i w kilku innych kwestiach. Szczegóły możecie Państwo poznać na szkoleniu. Rozpoczęcie o godz. 18:30.
      
Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama