Szóste w Polsce

Elbląg, Szóste w Polsce

Na szóstym miejscu w Polsce zakończyły sezon koszykarki Truso Elbląg. Dziś (14 maja) elblążanki po dobrym meczu uległy w Gdańsku Ślęzie Wrocław.

Jedno zwycięstwo i dwie porażki w grupie dały koszykarkom Truso prawo gry o piąte miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski do lat 15. Rywalem była trzecia drużyna z grupy A – Ślęza Wrocław. Oba zespoły już się w tym sezonie spotkały – na turnieju ćwierćfinałowym lepsze okazały się wrocławianki, które zwyciężyły 82:61.

Elblążanki miały dziś wielką ochotę się zrewanżować. Pierwsza kwarta miała bardzo wyrównany przebieg. Przez większość czasu Truso przegrywało kilkoma puntami, ale w ostatnich minutach zdążyło odrobić straty i wyjść na dwupunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie nie udało się „pójść za ciosem”. Wrocławianki bardzo szybko odrobiły stratę i w 7. minucie miały już 10 oczek przewagi. Elblążanki znów zagrały dobrą końcówkę i zniwelowały straty do sześciu oczek.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. W ciągu 10 minut elblążanki zdołały zmniejszyć prowadzenie rywalek o kolejne dwa punkty. W ostatniej części spotkania trwała nadal zacięta walka. Tym razem to jednak rywalki rzuciły trzy oczka więcej. Elblążankom nie udało się odrobić strat i sezon 2021/22 kończą na szóstym miejscu w Polsce. W porównaniu do ubiegłego sezonu Truso poprawiło swoją pozycję. Przypomnijmy rok: temu elblążanki były siódme.

Truso Elbląg – Ślęza Wrocław 57:64 (19:17, 11:19, 16:14, 11:14)

Truso: Victoria Rocka 21, Aleksandra Niedzielska 5, Anna Zyzek 13, Maja Ćwiklińska 3 (1), Rozalia Sznajder 15, Aleksandra Gocek 0, Lidia Domeracka 0, Inga Malinowska 0. Zespół prowadził podczas finału MP w Gdańsku sztab trenerski: Magdalena i Wiktoria Kołackie oraz Arkadiusz Majewski.