UWAGA!

Sztafeta Orła najlepsza (pływanie)

Na pływalni grudziądzkiego Gimnazjum nr 2 odbył się mityng pływacki pn. „Mali mistrzowie”. Z powodzeniem startowali w nim 10- i 11-letni reprezentanci elbląskiego klubu Orzeł. Świadczą o tym medalowe trofea indywidualne i bardzo dobry wynik najlepszej na mityngu sztafety dziewcząt.

W sobotnim maratonie pływackim wystartowało 350 zawodników z 19 klubów z Bydgoszczy, Torunia, Kołobrzegu, Inowrocławia, Włocławka, Gdyni, Kwidzyna, Ciechanowa, Brodnicy, Sopotu, Kartuz, Malborka i Elbląga.
     Pływaczki Orła największe wrażenie sprawiły, wygrywając sztafetę 4 x 50 m w czasie 2:33,37 min i pokonując drugą na mecie ekipę klubu Orka z Grudziądza o 14 sekund. Elblążanki płynęły w składzie: Patrycja Buchalska, Antonina Stella, Agata Maciesza i Kinga Terech. Na 8. miejscu uplasowała się druga sztafeta dziewcząt Orła: Dominika Fercho, Patrycja Terech, Agata Zientara i Magda Grudzień. Sztafeta chłopców Orła była dziewiąta, a płynęła w składzie: Kacper Kil, Radosław Bielucy, Dawid Siudziński i Marek Rudziński.
     Dobre przygotowanie wykazane w sztafetach potwierdziły wyniki indywidualne pływaczek i pływaków. Antonina Stella zwyciężyła na 50 m klasycznym i była druga na 100 m w tym stylu. Jakub Maciesza wygrał 50 m dowolnym i był drugi na 50 m grzbietem i 50 m klasycznym. Kinga Terech zajęła drugie miejsce na 50 m dowolnym i trzecie na 100 m zmiennym. Agata Maciesza była druga na 200 dowolnym oraz trzecia na 50 dowolnym i 50 m motylkiem.
     - Dla naszych zawodników był to bardzo dobry, stojący na wysokim poziomie sprawdzian - mówi Tomasz Mizerski, trener pływaków Orła. - Startowała czołówka pływaków z północnej Polski w tych kategoriach wiekowych. Nasze zawodniczki i zawodnicy ustanawiali na tych zawodach nowe rekordy życiowe. Pod koniec maja odbędą się mistrzostwa Polski w tych kategoriach wiekowych. Jesteśmy dobrych myśli, bo jeszcze jest czas, by przygotować „orlęta” do walki o miejsca na podium, a co istotne, cała grupa chce pracować i czyni to z ogromnym zaangażowaniem - podkreśla trener.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama