UWAGA!

Szybki tor, wiele emocji

 
Elbląg, Szybki tor, wiele emocji
(fot. Anna Dembińska)

Prawie 90 zawodników z całego kraju rywalizuje w Elblągu o medale mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w short tracku. - Elbląski tor jest jednym z najlepszych w Polsce, organizacja jest doskonała, nic więc dziwnego, że tej rangi zawody odbywają się tu już po raz piąty – mówi Kazimierz Kowalczyk, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Zobacz zdjęcia.

Mistrzostwa Polski w short tracku rozpoczęły się w piątek i potrwają na lodowisku Helena do niedzieli. Na starcie znalazła się cała krajowa czołówka, do której zaliczają się również elblążanie. Klub Orzeł wystawił kilkunastoosobową reprezentację, w której są kandydaci do medali. Po trzech pierwszych wyścigach w klasyfikacji open kobiet piąte miejsce zajmuje Kamil Stormowska, a ósma jest Weronika Surowiec. Wśród mężczyzn prowadzi Sebastian Kłosiński z Orła, siódmy jest Michał Domański. Kolejne emocje na torze już w sobotę o godz. 16, kiedy to odbędą się biegi na 500 i 1500 metrów oraz eliminacje sztafet. Natomiast w niedzielę od godz. 10 zawodników czekają biegi na 1000 i 3000 metrów oraz finały sztafet. Zakończenie zawodów i dekorację medalistów przewidziano na godz. 13.
       - Elbląg z organizacji zawodów wywiązuje się perfekcyjnie. Jest dobry lód, punktualność i atmosfera. Nic dziwnego, że po raz piąty organizujemy tutaj mistrzostwa Polski – powiedział nam Kazimierz Kowalczyk, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. - Jest to w dodatku jedna z najcieplejszych hal w Polsce, więc można wygodnie oglądać rywalizację, do czego gorąco zachęcam mieszkańców.
       Jak zapewnia prezes PZŁS, związek będzie wspierał Elbląg w staraniach o budowę w naszym mieście toru wrotkarskiego z możliwością zamrażania go dla łyżwiarzy. - Władze miasta złożyły już odpowiedni wniosek w Ministerstwie Sportu. Rozmawiałem na ten temat dzisiaj z prezydentem Elbląga i będziemy jako związek wspierać ten pomysł – dodał Kazimierz Kowalczyk.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama