UWAGA!

Tak czy owak - mistrzem Polski

 
Elbląg, Zwycięzcy Zimowych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym
Zwycięzcy Zimowych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym (fot. Sebastian Malicki)

400 brydżystów z całej Polski i nie tylko walczyło o szlemy i szlemiki w XXII Międzynarodowym Żuławskim Kongresie Brydża Sportowego. Tytuł zimowych mistrzów Polski wywalczyła drużyna „Tak czy owak” przed zespołami „Kiełbasa” oraz „Sabina i Zołza”. Zobacz zdjęcia z ceremonii dekorowania zwycięzców.

Zakończyło się największe święto brydża w Elblągu. Do naszego miasta przyjechało 400 brydżystów z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy, którzy przez cztery dni rywalizowali w pięciu turniejach.
       - Zawsze, przed każdym kongresem, mam tremę: czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Przyjechali do nas reprezentanci Polski, arcymistrzowie, więc poziom był bardzo wysoki – mówił Bogusław Gierulski, z Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, organizator kongresu.
       Już po raz drugi z rzędu Elbląg był gospodarzem Zimowych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym. Wygląda na to, że impreza na stałe zagości w miejskim kalendarzu, ale decydujące zdanie ma tu Polski Związek Brydża Sportowego. Zimowym Mistrzem Polski został zespół „Tak czy Owak”, która wyprzedził drużyny „Kiełbasy” oraz „Sabiny i Zołzy”.
       - Fajnie było wygrać. Ja od kilku lat gram już raczej towarzysko, ale miło było wrócić do Elbląga i wygrać turniej – mówił Jakub Wojcieszek ze zwycięskiej drużyny.
       Oprócz turnieju głównego, brydżyści rywalizowali też w kilku turniejach mniejszej rangi. Emocji przy stolikach nie brakowało. Wyniki można sprawdzić tutaj.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama