UWAGA!

Tancerze Destination wśród najlepszych w kraju

 
Elbląg, Tancerze Destination wśród najlepszych w kraju
fot. nadesłana

Przez trzy dni w Twardogórze rozgrywane były XXI Otwarte Mistrzostw Polski Freestyle. W gronie zawodników nie mogło zabraknąć także zawodników z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination. Największym sukcesem zakończył się start w kategorii formacji disco-dance do lat 11, gdzie Formacja Destination Kids zdobyła tytuł Mistrza Polski.

W hali sportowo-widowiskowej ponad sześciuset tancerzy z całej Polski rywalizowało w kategoriach: disco, hip hop, jazz dance, electric boogie, modern, salsa, salsa shines oraz break dance. Przez trzy dni imprezy można było podziwiać tancerzy występujących solo, w duetach oraz w grupach.
       - Pierwszego dnia zawodów odbył się turniej towarzyszący w klasach tanecznych, podczas którego nasi tancerze nie tylko mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, ale także zdobyć wyższe klasy taneczne - informuje Milena Kucharczyk. - Dzięki wspaniałym występom aż 21 razy udało się stanąć na podium, a dziesięciu naszych tancerzy zdobyło wyższe klasy taneczne. Słowa uznania należą się również naszym najmłodszym zawodnikom, którzy startowali w kategorii debiuty. A byli to: Anna Lewandowska, Katarzyna Bujalska, Alicja Dzieżyc, Barbara Kamińska, Julia Kawa i Paulina Haza.
       Równie udany dla elbląskiego zespołu był także drugi dzień mistrzostw, w czasie którego rozgrywane były Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle. Jak się okazało zawodnicy  z Zespołów Tańca Nowoczesnego Destination z powodzeniem rywalizowali z najlepszymi tancerzami w kraju. Największym sukcesem zakończył się start w kategorii formacji disco-dance do lat 11, gdzie Formacja Destination Kids zdobyła tytuł Mistrza Polski. W czasie mistrzostw elblążanie jeszcze czterokrotnie stawali na podium. Wśród duetów disco-dance w kat. do lat 11 lat wicemistrzami kraju zostały Amelia Balicka i Karolina Rybicka. Równie udanie mistrzostwa wspominać będzie Mini Formacja Destination Senior Team, która w kat. 16 lat i starsi zajęła drugie miejsce. Tytuł wicemistrzów Polski trafił także do Formacji Destination startującej w kategorii wiekowej 12-15 lat. Ostatnim medalistą został duet Jagoda Umpirowicz i Wiktoria Sudomierska, które zostały drugimi wicemistrzami Polski w kat. 16 lat i starsi w disco-dance.
       - Zakończone właśnie mistrzostwa pokazały, że praca jaką wykonaliśmy w ostatnim roku przyniosła wspaniałe efekty - twierdzi prezes UKTS Destination. - Spora w tym zasługa współpracy naszego klubu z Jowitą Czarnecką-Tereba, trenerką aktualnych mistrzyń Polski, a także właścicielką klubu Jowita Fit Dance w Gdyni. Gratuluję wszystkim naszym zawodnikom udanego startu w mistrzostwach.
      
UKTS Destination
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama