UWAGA!

Taneczne mistrzostwa czas zacząć

 
Elbląg, Taneczne mistrzostwa czas zacząć
(fot. arch. portEl)

Do sportowej rywalizacji stanie około 130 par z całej Polski. Na parkiecie będą królowały: dynamiczna samba, zmysłowa rumba, energiczna cha-cha, rytmiczny jive i charyzmatyczne paso doble. Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich rozpoczną się już w ten weekend.

- Tancerze wystartują w dziewięciu kategoriach – mówi Magdalena Czarnocka​ - Kaptur​, kierownik biura organizacyjnego mistrzostw. – Najlepszych będziemy mogli oglądać w sobotę i niedzielę od godziny 18.30 podczas gali wieczornych. Pary będą walczyły nie tylko o medale, ale - co ważniejsze - o możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej w mistrzostwach świata czy Europy.
       Wśród startujących są także pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar". Przed dwoma tygodniami, w Rudzie Śląskiej, podczas Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych, elblążanie zaprezentowali wysoki poziom. Najlepiej wypadli Anna i Jarosław Kraińscy, którzy startowali w kategorii Senior II i zdobyli brązowy medal. Jak będzie w tańcach latynoamerykańskich? O tym będzie można się przekonać już 21 i 22 lutego w hali MOS na ul. Kościuszki. Zawodnikom będzie można kibicować od godz. 12.30.
       - Wdzięk, klasa, elegancja, a przede wszystkim kunszt, który widać w każdym ruchu - to lata pracy dają na parkiecie tę pewność siebie, która prowadzi do zwycięstwa – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid", który jest współorganizatorem mistrzostw.
       Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich odbędą się 21 i 22 lutego w hali MOS przy ul. Kościuszki. Całodniowe bilety w cenach: 40 zł (na trybuny) oraz 100 zł (przy stoliku) są do nabycia w kasie CSE „Światowid". W trakcie mistrzostw także w hali MOS.
      
       Organizatorem imprezy jest Federacja Tańca Sportowego, współorganizatorami: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" oraz Stowarzyszenie „Jantar".

       Patronem medialnym mistrzostw jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama