UWAGA!

Taneczne osiągnięcia

 Elbląg, Maria i Wiesław Jankowscy
Maria i Wiesław Jankowscy (fot. nadesłana)

W miniony weekend tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar wzięli udział w Mistrzostwach Polski FTS w Tańcach Latynoamerykańskich oraz w ogólnopolskim turnieju tanecznym. Zawody odbyły się w Ostrołęce.

13 lutego w Ostrołęce rozegrane zostały Mistrzostwa Polski FTS w Tańcach Latynoamerykańskich.
       - Podczas mistrzostw startowały trzy elbląskie pary, w tym nowa para w klubie - Gabriele Oliva i Sara Janicka – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca Promyk. - Aby móc wystartować na mistrzostwach, Gabriele i Sara rywalizowali najpierw w rundzie kwalifikacyjnej, w kategorii dorośli, w której zajęli trzecie miejsce. Na Mistrzostwach uplasowali się na miejscu 15., konkurując z 38. parami z całej Polski.
       Podczas Mistrzostw zaprezentowali się także seniorzy. W kategorii senior II zatańczyli Agnieszka i Mariusz Dziurawiec, zdobywając 5. miejsce na 9. startujących par.
       W niedzielę, 14 lutego w Ostrołęce rozegrany został XXXII OTTT „O Złotą Podwiązkę", podczas którego miejsca na podium wytańczyły elbląskie pary seniorów. W kategorii Senior II E+D w stylu latynoamerykańskim, a także w stylu standardowym 1 miejsca zajęli Wiesław Jankowski wraz z żoną Marią. W tej samej kategorii wiekowej, w stylu latynoamerykańskim drugie miejsce zdobyła druga elbląska para - Beata i Arkadiusz Kurowscy.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama