UWAGA!

Taniec i energia, czyli Maraton Taneczny

 
Elbląg, Maraton Taneczny,
Maraton Taneczny, fot. nadesłana

W ubiegłą sobotę w holu CSE Światowid panowała - energia, zabawa i taniec. Podczas 4-godzinnego Maratonu Tanecznego, dorośli i dzieci nie tylko na żywo mogły zobaczyć ofertę CT Promyk, ale także wziąć udział w warsztatach.

Maraton rozpoczął pokaz ubiegłorocznych uczestników kursu tańca nowoczesnego. Scenę opanowały dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Po pokazie, instruktorka Katarzyna Łukaszewska, poprowadziła bardzo energiczne warsztaty z tańca nowoczesnego, w których udział wzięło liczne grono dzieci z publiczności. Następnie na holu zakrólował taniec ludowy. W barwnych strojach śląskich, taniec pod nazwą „Miotlarz” zatańczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 tworzący Zespół Pieśni i Tańca „Młody Elbląg”. Po pokazie odbyły się warsztaty z tańca ludowego. Po rytmach ludowych przyszedł czas na bardziej subtelną formę. Taniec współczesny był kolejną propozycją CT Promyk dla dzieci i młodzieży. W tiulowych spódniczkach pokaz dały dzieci z ubiegłorocznego kursu tańca współczesnego, po których zatańczyła grupa młodzieży. Warsztaty z tańca współczesnego poprowadziła instruktorka Agata Ludwiczak.
       Atrakcją Maratonu Tanecznego był pokaz Formacji JANTAR – Elbląg, która zaprezentowała układ do muzyki zespołu The Beatles - "The Beatles - The Stars Reborn". Młoda Formacja układ ten zatańczy na zbliżających się XXX Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych w Radomiu, które odbędą się już 14 września 2013.
       Pokaz był wstępem do warsztatów z tańca towarzyskiego, na których można było poznać podstawowe kroki walca angielskiego, cha – chy i samby. We wszystkich warsztatach udział chętnie brały dzieci z widowni, a w nagrodę każdy otrzymał – wejściówkę na zbliżającą się jedną z największych imprez tanecznych w Polsce - Baltic Cup.
       Po warsztatach z tańca towarzyskiego pokaz dały pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Na początek zaprezentowały się najmłodsze pary, klasy E, które zatańczyły Kombinację 6 tańców – Seweryn Bednarek i Łysko Natalia oraz Maciej Borawski i Julia Konopko. Następnie tańce standardowe pokazała bardziej doświadczona para klasy B – Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska, a tańce latynoamerykańskie pięknie wytańczyli – Paweł Beńko i Judyta Nowaczyk oraz Mateusz Wawro i Sandra Szczepańska, również tancerze klasy B.
       Podczas Maratonu przedstawiono każdą proponowaną formę tańca, a także nowe zajęcia w ofercie – CelluSTOP i 50+.
       - CelluStop to zajęcia, poprzez które będzie można zapobiec tworzeniu się pomarańczowej skórki i wzmocnić miejsca, w których najczęściej pojawia się cellulit - mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk - Zajęcia 50 + skierowane są do grupy seniorów, którzy dbają o dobrą kondycje i aktywnie chcą spędzać czas. Będą to zajęcia ogólnorozwojowe, podczas których będzie można poznać podstawowe kroki w tańcach towarzyskich oraz krótkie choreografie w tańcu nowoczesnym.
       Po propozycjach dla dzieci przyszedł czas na ofertę dla dorosłych. Część dla dorosłych rozpoczął pokaz lady latino w wykonaniu ubiegłorocznych kursantek. A po pokazie odbył się warsztaty z lady latino, aerodance i zumby. – Każda z proponowanych form jest intensywna i na pewno jest doskonałym spalaczem tłuszczu – śmieje się pani Ania, która udział wzięła we wszystkich warsztatach skierowanych do osób dorosłych – Na pewno skorzystam z oferty, tylko nie wiem jeszcze, na które zajęcia się zdecydować.
       Wychodząc naprzeciw klientów CT Promyk proponuje karnety różnego rodzaju: 4 wejścia, 8 wejść, 12 wejść. Można je wykorzystać na różne formy tańca: Aerodance, Zumba, Lady Latino, CelluSTOP.
       Maraton Taneczny zakończył się po godzinie 20, pokazem rumby, jiva i samby w wykonaniu pary seniorskiej – Mariusz i Agnieszki Dziurawiec.
      
       Wszystkich jeszcze niezdecydowanych CT Promyk zaprasza na ostatni tydzień września, podczas którego będzie można przyjść na bezpłatne zajęcia. Harmonogram zajęć będzie dostępny na stronie CT Promyk od środy - 11 września.
      
Zyta Wrzos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama