UWAGA!

Taniec i integracja

 
Elbląg, Taniec i integracja
fot. nadesłana

Tu wiek zawodników nie ma znaczenia, liczy się tylko chęć i zamiłowanie do muzyki i tańca. Taneczna rywalizacja na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Baltic Cup zyska w tym roku nowy wymiar – podczas pierwszego dnia Festiwalu rozegrany zostanie turniej integracyjny z udziałem par mieszanych, gdzie jeden z tancerzy, porusza się na wózku inwalidzkim. Nie zabraknie również bezpłatnych warsztatów.

W 1977 roku w Szwecji odbył się pierwszy międzynarodowy turniej tańca na wózkach. Pierwsze Mistrzostwa Świata zostały zorganizowane w Japonii w 1998 roku. Dzisiaj ponad 5000 tancerzy (4000 niepełnosprawnych i 1500 sprawnych partnerów) z ponad 40 krajów świata, uprawia rekreacyjnie lub tańczy na turniejach taniec na wózkach.
       W ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, zaliczanego do najbardziej prestiżowych imprez tanecznych w Europie rozegrany zostanie turniej integracyjny z udziałem par mieszanych (jeden z tancerzy, tańczący na wózku inwalidzkim).
       - Występy tancerzy mają pokazać, że taniec sportowy nie zna barier i ograniczeń, i jest dyscypliną dostępną dla każdego – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid”, koordynator projektu „Let’s dance together”.
       Jest to również doskonała okazja do integracji środowiska tanecznego z osobami niepełnosprawnymi. Prezentacje mają się także przyczyniać do włączenia w społeczeństwo osób zagrożonych wykluczeniem. Ma pokazać, że taniec jest dla tych osób nie tylko formą rehabilitacji, ale źródłem radości i satysfakcji.
      
       W ramach projektu „Let’s dance together” w piątek, 16 października odbędą się bezpłatne warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózkach. Spotkanie odbędzie się w godz. 10.00-11.30 na sali CSB ul. Grunwaldzka. Zajęcia poprowadzi Włodzimierz Ciok z klubu Swing-Duet z Warszawy - trener mistrzowskich par tańczących na wózkach. Zainteresowani warsztatami mogą zgłaszać się do Centrum Tańca Promyk – telefonicznie pod nr 55/611 01 30/40 kom. 609 977 220 lub mailowo: promyk@swiatowid.elblag.pl.
      
       Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP odbędzie się w Hali Centrum Sportowo- Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135, w dniach 16-18 października.
       Projekt „Let’s dance together” realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Sport.
       Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Urzędu Miejskiego w Elblągu, Ministerstwa Sportu i Turystyki.
      
Patroni medialni: TVP Olsztyn, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Radio Olsztyn, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama