UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Taniec towarzyski rozwija i uczy

Elbląg, Taniec towarzyski rozwija i uczy

Każdy rodzic marzy, aby jego dziecko dobrze się uczyło, potrafiło odpowiednio się zachować, ładnie się prezentowało i było komunikatywne. Chcąc wszechstronnie rozwijać swoją pociechę, zapisz go na kurs tańca towarzyskiego. Spotkanie organizacyjne już jutro.

Taniec towarzyski to przede wszystkim trening dla całego ciała, który usprawnia koordynację ruchową, wzmacnia stawy oraz mięśnie. Dobrze oddziałuje także na kręgosłup – kształtuje w dziecku umiejętność utrzymywania wyprostowanych pleców, ściągniętych łopatek, co zmniejsza ryzyko wad postawy.
       Można powiedzieć też, że taniec „otwiera umysł” i działa pobudzająco na dziecięcą wyobraźnię. Uczy koncentracji, rozwija spostrzegawczość, orientację w przestrzeni, a poprzez naukę, powtarzanie sekwencji kroków i ruchów poprawia pamięć, a co za tym idzie - dziecko uczy się lepiej i szybciej. Taniec wpływa także na rozwój emocjonalny i artystyczny. Wyzwala pozytywne emocje, niweluje napięcie nerwowe, sprzyja odprężeniu. Dzięki takiej formie ruchowej dzieci wyzbywają się kompleksów i zahamowań, są bardziej otwarte, mniej nieśmiałe. Zajęcia z tańca towarzyskiego wyrabiają również u dziecka poczucie estetyki i piękna, a także uczą zasad savoir – vivre.
       - Jak widać zalet uczęszczania na zajęcia tańca towarzyskiego jest bardzo dużo – mówi Joanna Karpiuk z CSE Światowid. – Dodatkowym atutem jest to, że zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy i byli tancerze Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, którzy mają na swoim koncie duże sukcesy. Dla naszego dziecka taniec może stać się formą sportu. Po pierwszym roku kursu podstawowego dziecko może kontynuować naukę w sekcji sportowej w Elbląskim Klubie Tańca Jantar. Tam trenuje pod okiem nie tylko doświadczonych instruktorów a z czasem również specjalistów z Polski i za granicy. Dziecko rozpoczyna także rywalizację sportową poprzez udział w zawodach tanecznych. Klub zapewnia pełną ścieżkę rozwoju sportowego bowiem w Elblągu co roku organizowane są co najmniej dwa ogólnopolskie turnieje tańca, na których dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności.
       Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę – 18 października o godz. 17:30 w sali 38 w Centrum Spotkań Europejskich Światowid przy pl. Jagiellończyka 1. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-15 lat i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę.
      
      
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama