Techtrans z bagażem bramek (piłka ręczna)

Elbląg, Piłkarze elbląskiej drużyny Wójcik Meble Techtrans przegrali 21:34 z AZS w Gorzowie Wielkopolskim
Piłkarze elbląskiej drużyny Wójcik Meble Techtrans przegrali 21:34 z AZS w Gorzowie Wielkopolskim (fot. AD)

W wyjazdowym pojedynku I ligi piłki ręcznej, elbląski Wójcik Meble Techtrans przegrał 21:34 z AZS w Gorzowie Wielkopolskim. O wysokim zwycięstwie gospodarzy zadecydowała ostatnia część meczu, w której elblążanie popełniali seryjnie własne błędy, wykazując brak skuteczności swoich snajperów.

Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej porażki, bo po 15 minutach i bramce Kamila Dukszto elblążanie prowadzili 7:4. Zadecydowała o takim wyniku skuteczna gra elblążan w defensywie i obrona dwóch rzutów karnych przez Marka Wróbla. Nie powiodło się podwyższenie wyniku po niewykorzystanym rzucie karnym przez Leszka Michałowa. Gospodarze do remisu 8:8 doprowadzili w 20 min spotkania, a w 25 min po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 11:10. Po 30 min AZS prowadził 15:12 i nic nie wskazywało na klęskę Techtransu. Jeszcze w 40 min meczu było tylko 19:16. Jednak ostatnie 20 minut pojedynku w wykonaniu zawodników Techtransu to pasmo niepowodzeń spowodowane kompletnym załamaniem ustalonych przed spotkaniem koncepcji taktycznych gry elbląskiej siódemki. Błędy w ataku, rzuty z nieprzygotowanych sytuacji na bramkę, luki w obronie sprawiły, że gospodarze w tym decydującym o wyniku fragmencie meczu zdobyli 15 bramek tracąc tylko 5, w tym dwie po rzutach karnych i pokonali drużynę Wójcik Meble Techtrans 34:21.
       Nie liczyliśmy na zwycięstwo elblążan w meczu z czołową drużyną I ligi, ale nie spodziewaliśmy się tak wysokiej porażki.
       Techtrans grał w składzie: Wróbel, Rycharski – Michałów 3, Ośko 5, Dukszto 6, Gryz 1, Janowicz, Długosz, Kwiatkowski 3, Sadowski, Fonferek 1, Szczepański, Malandy 2. Kary 14 min.
       Najskuteczniej dla AZS Janiszewski 7 i Kuszczyk 6 bramek. Kary 10 min.