UWAGA!

Tenis stołowy uczy myślenia i pomaga odreagować stres

 
Elbląg, Tenis stołowy uczy myślenia i pomaga odreagować stres
fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci, młodzież i osoby starsze do udziału w Akademii Tenisa Stołowego. Pierwsze zajęcia odbędą się w niedzielę 9 listopada o godz. 16.30 na lodowisku Helena. Aktualnie trwają zapisy do udziału w treningach.

„Aktywuj się z MOSiR-em” to specjalna oferta dla mieszkańców Elbląga na jesienno-zimowe miesiące. W jej ramach na lodowisku Helena odbywać się będą zajęcia promujące ruch, rekreację i zdrowy styl życia. Jedną z propozycji jest Akademia Tenisa Stołowego, która odbywać się będzie w każdą niedzielę o godz. 16.30 na sali do tenisa mieszczącej się na lodowisku Helena.
       Głównym celem Akademii Tenisa Stołowego będzie szkolenie dzieci, młodzieży oraz osób starszych i propagowanie tenisa stołowego w naszym mieście. Jak przekonują instruktorzy, tenis jest świetną metodą na odreagowanie stresu, a także najlepszym sportem wspomagającym rozwój ludzkiego mózgu. Oprócz myślenia, przewidywania czy refleksu uczy także samodyscypliny i kontroli emocji.
       - Chcemy pokazać elblążanom, że w tenisa może grać każdy niezależnie od wieku i płci - przekonuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR - Popularny „ping-pong” to gra która bardzo dobrze wpływa na rozwój całego ciała i poprawia sprawność fizyczną. Uruchomienie naszej akademii ma uświadomić ludziom, że w tenisa nie tylko można grać zawodowo, ale także rekreacyjnie, świetnie się przy tym bawiąc.
       Trwające półtorej godziny zajęcia poprowadzi Jacek Gąsiorowski, instruktor tenisa. Koszt uczestnictwa w treningu to 6 złotych od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną na adres marketing@mosir.elblag.eu.
       - W czasie takich zajęć do każdej osoby podchodzimy indywidualnie - wyjaśnia Jacek Gąsiorowski, instruktor tenisa. - W zależności od posiadanych umiejętności, albo uczymy się nowych elementów gry, albo korygujemy błędy. Tenis to sport indywidualny, kształtujący charakter. Podczas gry polegamy tylko i wyłącznie na sobie, a nie jak w grach zespołowych także na innych zawodnikach. Tenis, to bardzo przyjemna, bardzo estetyczna dyscyplina sportu.
       Zdaniem zawodników i trenerów, kto choć raz zagra w tenisa, jest duża szansa, że ponownie wróci do stołu. Najlepszym tego przykładem są zawodnicy startujący w rozgrywkach ligowych oraz Grand Prix Elbląga, czyli imprezach tenisowych organizowanych przez MOSiR. Wielu z nich, właśnie na takich zawodach, rozpoczynało swoją przygodę z tenisem, która trwa do dnia dzisiejszego.
       - Zajęcia Akademii Tenisa Stołowego łączą w sobie profesjonalny trening i zabawę - wyjaśnia Marek Kucharczyk specjalista ds. Marketingu i Reklamy, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Stwarza to niepowtarzalny klimat niezbędny do nauki i efektywnego rozwoju, zapewniając przy tym poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki temu każdy wychodzi z zajęć uśmiechnięty i zadowolony.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama