UWAGA!

To ostatni dzień na zapisy!

 
Elbląg, To ostatni dzień na zapisy!
fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl

Czwartek, 2 listopada, jest ostatnim dniem zapisów na IV Elbląski Bieg Niepodległości. Na liście startowej jest już 940 osób, pozostało mniej niż 60 miejsc. To będzie więc rekordowy bieg w historii Elbląga.

Organizatorzy odliczają już dni do IV Biegu Niepodległości, który w tym roku zapowiada się rekordowo. 11 listopada na linii startu może stanąć prawie tysiąc osób, w większości z Elbląga, ale na liście startowej są w sumie biegacze z ponad 80 miejscowości, w tym z Gdańska, Gdyni, Olsztyna, Warszawy, a nawet z Kaliningradu.
       - Przygotowania do zawodów idą pełną parą. Biuro zawodów będzie czynne od 10 listopada, by elblążanie mogli wcześniej odebrać pakiety startowe. Będzie się mieścić w siedzibie MOSiR przy ul. Karowej. Tam też w dniu zawodów udostępnimy zawodnikom szatnie i natryski – mówi Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, jednego z organizatorów imprezy. - Ze względu na listopadową pogodę zakończenie zawodów dla dzieci odbędzie się również w siedzibie MOSiR, a oficjalne zakończenie biegu wraz z wręczeniem nagród zaplanowaliśmy w holu Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       - Prosimy o dokonanie wpłat osoby, którym minął termin uregulowania wpisowego. W przeciwnym razie system wykasuje automatycznie Wasze dane i całą procedurę zapisu trzeba będzie powtarzać od początku, a wolnych miejsc jest coraz mniej. Prosimy biegaczy o zrozumienie. Termin zgłoszeń był na tyle długi, by każdy miał czas się zapisać, a nam umożliwić zamówienie potrzebnej liczby medali, których produkcja zajmuje co najmniej kilka tygodni. Przypominamy też, że nie będzie możliwości zapisania się na zawody w dniu biegu – apeluje Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni.
       Przypominamy, że w tym roku biegacze nie tylko będą świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale będą mieli też okazję pomóc 12-letniemu Kubie, choremu na przewlekłą niewydolność nerek. Akcję charytatywną na ten cel będą prowadzić wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.
       11 listopada oprócz biegu głównego na 10 km odbędzie się rywalizacja trzyosobowych sztafet (także rodzinnych) oraz wyścigi dla dzieci do 13. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid (współorganizator SP 16), w którym dystanse są uzależnione od wieku. Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2. roku życia, najdłuższy 300 ma dla dzieci od 9. do 13. roku życia.
       Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak rok temu. Start i meta będą znajdować się na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Zapisy internetowe będą prowadzone do 2 listopada. Wpisowe na zawody wynosi 30 zł (bieg główny), 20 zł (młodzież) i 10 zł (dzieci).
       Każdy uczestnik IV Biegu Niepodległości otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz statuetki. Każdy z uczestników będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe.
      
       Zapisy na IV Elbląski Bieg Niepodległości trwają do 2 listopada na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/2082/strona.html
      
       Program Biegu Niepodległości
      

       piątek, 10.11.2017
       godz. 14 -18 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
      
       sobota, 11.11.2017
       godz. 9-13 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów, około 10.55 Otwarcie zawodów
       godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kid (dzieci w wieku od 0 do 13 lat)
       godz. 12.30 - nagradzanie uczestników Małego Biegu Niepodległości
       godz. 13:30 - start do Biegu Głównego, Biegu towarzyszącego na 3.333 m oraz Sztafet
       godz.14.15-15.15 - wydawanie posiłków dla zawodników
       godz. 15 - dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego, biegu towarzyszącego oraz sztafet
       godz. 15:15 - losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego, biegu na 3.333 m oraz sztafet.
       godz.15:45 - zakończenie zawodów.
      
       Organizatorzy: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni
       Patronat honorowy: Witold Wróblewski, prezydent Elbląg
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama