UWAGA!

To promocja wojska

Elbląg, Gen. dyw. Wiesław Michnowicz, dowódca 16 PDZ.
Gen. dyw. Wiesław Michnowicz, dowódca 16 PDZ.

Mamy pewne możliwości w zakresie organizacji, dlatego przyjąłem patronat honorowy nad IV Ogólnopolską Gimnazjadą w Grach Zespołowych - wyjaśnia gen. dyw. Wiesław Michnowicz, dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. - Nie ukrywam, że mamy także dodatkowe motywacje do takiego działania.

- Udostępniając młodym sportowcom trzy hale sportowe na terenie naszych jednostek w Elblągu, kwaterując drużyny siatkarzy w koszarach, promujemy wojsko - wyjaśnia generał. - To nasze otwarcie na młodzież jest związane z przyszłym naborem tych młodych ludzi do wojska. Jesteśmy już w okresie profesjonalizacji sił zbrojnych, między innymi z ich uzadowieniem. Poszukujemy młodych ludzi, przede wszystkim sprawnych psychofizycznie, a sport jest pierwszym krokiem do sprawności fizycznej przyszłego żołnierza. Przebywając na terenie koszar, sportowcy z gimnazjów mieli okazję do obserwacji życia wojskowego. To daje w perspektywie pewną możliwość zachęcenia ich do służby zawodowej i tego oczekujemy. Jestem sympatykiem sportu, ale myślę, że dzisiaj większość wojskowych uprawia tego typu promocje. I nie powinno to nikogo dziwić. Sprawna młodzież to sprawne siły zbrojne, to także sprawne społeczeństwo - podkreśla dowódca 16 PDZ.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No i dobrze wojsko też może się przydać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Żyroskop(2008-06-17)
 • no tak młodzież sobie gra w siatę a pododdziały nie mają gdzie przeprowadzić wf -u, tylko ciekawe kto za to bierze kasę bo nie wierzę że jest to tak bezinteresownie
 • logo co Ty piep. .. .?! jakie pieniadze?! nie masz zielonego pojecia to sie nie wypowiadaj. Wojsko poprostu współpracuje z miastem i tyle. Jakby sie, ,odcięli to jak bys dojechał np. na strzelnice?(drogi miasta). Bardzo dobrze, ze tak jest. Co do w-f pododdziałów to na dwórku też sie da.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obiektywny(2008-06-17)
 • siedzi sobie LOGO i p, ,, szy od rzeczy. Wojsko nie bierze za obiekty kasy bo nie ma takiej opcji. Gimazjadzie pomogło jak mogło. Bo ciągle w mieście brak hal sportowych, bo te wojskowe i szkolne powinny być otwarte od rana do wieczora. Wiele szkól ma stodoły a nie hale sportowe, a cześć z nich wymaga natychmiastowej modernizacji. Masz logo kompleksy a nie rację. Ale to można leczyć.
Reklama