UWAGA!

Treningi do końca tygodnia (piłka ręczna)

Piłkarki ręczne elbląskiego Startu nie rozstają się z piłką i halą treningową. Trwa okres roztrenowania zawodniczek, ale też nadal prowadzona jest praca nad doskonaleniem gry. Niebawem nastąpi urlopowa przerwa, która potrwa do 21 lipca.

Po zakończeniu sezonu Zarząd Klubu dokonał oceny poszczególnych zawodniczek, ich przydatności do drużyny w nowej edycji rozgrywek. Najwyższe noty za grę w minionym sezonie otrzymały Magdalena Dolegało, Justyna Stelina, Alesia Mihdaliova i Katarzyna Szklarczuk. Przede wszystkim te piłkarki decydowały o przebiegu meczów w wykonaniu elbląskiego teamu. Bardzo pomocne były Hanna Sądej i Adriana Celka. W zespole dobrze zaaklimatyzowały się nowe nabytki - Katarzyna Cekała, Katarzyna Tutaj i Katarzyna Joszczuk. Wszystko wskazuje na to, że z drużyną rozstaną się przynajmniej dwie piłkarki, które nie poczyniły oczekiwanych postępów.
     Dziewiąte miejsce drużyny Startu na finiszu ligi nie jest szczytem marzeń trenera Andrzeja Drużkowskiego budującego perspektywiczny skład zespołu, z założeniem walki o wyższe lokaty. Przerwa w rozgrywkach jest okresem zasilania składów kadrowych wszystkich zespołów ekstraklasy. O wzmocnieniach elblążanek już informowaliśmy.
     Zarząd Startu zaakceptował plan przygotowań zespołu do nowego sezonu. Wiadomo, że 21 lipca zawodniczki poddane zostaną badaniom lekarskim, po których do 28 lipca będą trenowały indywidualnie. Potem czeka je dziesięciodniowe zgrupowanie w Ciechanowie, od 4 do 14 sierpnia, a bezpośrednio po nim dwudniowy turniej z udziałem drużyn: Radnicki Belgrad, Piotrcovia Piotrków Trybunalski i AZS AWFiS Gdańsk. Po kilku dniach treningów w Elblągu już 21 sierpnia zespół Startu wyjedzie na turniej do miejscowości Olomunec w Czechach, gdzie rozegra turniej z udziałem dwóch zespołów Bundesligi, mistrzów Czech i Słowacji oraz drużyny z polskiej ekstraklasy. W ostatnich dniach sierpnia elblążanki sprawdzą formę w turnieju z udziałem drużyn ekstraklasy z północnej Polski - Łączpolu Gdynia, AZS Gdańsk i Politechniki Koszalińskiej.
     Nowy sezon w ekstraklasie kobiecej piłki ręcznej rozpocznie się 6 września.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama