UWAGA!

Trenuj razem z Enduroman

 Elbląg, Tak będą wyglądać numery startowe w tegorocznym Enduroman (graf. Tomasz Wrzosek)
Tak będą wyglądać numery startowe w tegorocznym Enduroman (graf. Tomasz Wrzosek)

Ponad sto osób zapisało się już do trzeciej edycji zawodów Enduroman, które odbędą się w Elblągu w dniach 21-23 sierpnia. Można się jeszcze zgłaszać do 16 sierpnia, a już w najbliższą niedzielę organizatorzy zawodów zapraszają na wspólny trening biegowy.

Biegacze nie będą mieli podczas Enduroman łatwego życia. Czeka ich dystans 10, 25 lub 50 kilometrów po górzystej trasie prowadzącej głównie niebieskim i zielonym szlakiem Bażantarni. Wisienką na torcie będzie podbieg, a raczej podejście, pod stromy Belweder, jedno z największych wzniesień w okolicy Elbląga. By się do tego dobrze przygotować, trzeba oczywiście trenować. Najlepiej ze stowarzyszeniem El-aktywni, organizatorem Enduroman, które zaprasza do wspólnego biegania w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia o godz. 10. Zbiórka na dużej polanie w Bażantarni, uczestnicy treningu będą mieli do pokonania 10 kilometrów, czyli dwie pętle Enduroman, łącznie z Belwederem.
       Przypomnijmy, że do tegorocznej edycji Enduroman, nad którą ogólnopolski patronat objął serwis maratonypolskie.pl, pozostały niecałe trzy tygodnie. Na razie na liście osób, które opłaciły wpisowe, znajduje się 102 sportowców. Zapisy są przyjmowane do 16 sierpnia.
      
       Przypominamy program tegorocznego Enduroman.
      

       21 sierpnia
      
pływanie – rzeka Elbląg, Bulwar Zygmunta Augusta. Dystanse 1,25 km, 2,5 km, 5 km (jedna pętla 1,25 km). 
      
       22 sierpnia
      
kolarstwo – start na Modrzewinie (na szczycie), zjazd w ul. Mazurską i dalej w stronę Suchacza, Kadyn do punktu ok.1,5 km za Tolkmickiem w stronę Pogrodzia drogą 503 i z powrotem (jedna pętla 50 km). Dystanse: 50 km, 100 km, 200 km.
      
       23 sierpnia
      
bieg – Bażantarnia (dystanse 10, 25 i 50 km); jedna pętla 5 km. 
      
       Dodatkowo odbędą się imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży:Enduro Kids 1/10 (kategoria 14-18 lat). Pływanie – 500 m, kolarstwo – 20 km, bieg – 5 km; Enduro Kids 1/20 (kategoria 10-13 lat): pływanie – 250 m, kolarstwo – 10 km, bieg – 2,5 km.
      
      
Patronat nad Enduroman objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama