UWAGA!

Triathloniści z całego kraju przyjadą do Elbląga (aktualizacja)

2015-12-09
Aktualizowany 2015-12-11 11:45
 
Elbląg, Od dwóch lat zawody triathlonowe odbywają się m.in. w rzece Elbląg
Od dwóch lat zawody triathlonowe odbywają się m.in. w rzece Elbląg (fot. Michał Skroboszewski)

17 lipca w Elblągu odbędzie się finał Garmin Iron Triathlon 2016, jednej z największych imprez w tej dyscyplinie sportu w kraju. Prezydent Elbląga podpisał już umowę z organizatorem, zapisy na zawody mają ruszyć 4 stycznia.

Garmin Iron Triathlon to cykl pięciu imprez organizowanych od maja do lipca na dystansie 1/4 Ironmana (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu) oraz 1/8 Ironman (475 m pływania, 22,5 km jazda na rowerze, 5,275 m biegu). Odbywają się w różnych miejscowościach, w tym roku organizator – firma Labosport, której właścicielem jest pochodzący z Elbląga triathlonista Marcin Florek – podpisała umowy z takimi miejscowościami jak Piaseczno, Ślesin, Radków, Stężyca. Po raz pierwszy na mapie zawodów, w których w ubiegłym roku wzięło udział ponad 1100 zawodników, znalazł się też Elbląg.
       - Elbląg z uwagi na swoje położenie nad rzeką ma znakomite warunki do uprawiania tego sportu. Chciałbym zaznaczyć, że będzie to kolejna w naszym mieście duża impreza dla osób aktywnych. W tym roku po raz pierwszy byliśmy organizatorem Pucharu Europy w Nordic Walking, czy Turnieju Siatkarskiego o Puchar Czterech Trenerów. Garmin Iron Triathlon to uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty. Uważam również, że jest to doskonały sposób na promocję naszego miasta, dlatego już dziś serdecznie zapraszam do Elbląga zarówno zawodników, jak i kibiców” – podkreśla prezydent Witold Wróblewski w informacji zamieszczonej na stronie organizatora.
       Biuro prasowe prezydenta jeszcze nie informuje o tym wydarzeniu. Wiemy nieoficjalnie, że umowa z organizatorem już została podpisana. Ile pieniędzy nasze miasto wyłoży na ten cel? Zapytaliśmy o to rzecznika prezydenta, czekamy na odpowiedź. Warto dodać, że kwota przy takich imprezach wynosi co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.
       Elbląg będzie organizatorem finału Garmin Ironman Triathlon, który odbędzie się 17 lipca. Zapisy na zawody mają ruszyć już 4 stycznia. Zawodnicy będą mieli do wyboru nie tylko dystans 1/4 i 1/8 Ironman, ale także udział w trzyosobowej sztafecie (jeden sportowiec płynie, drugi jedzie na rowerze, trzeci biegnie), odbędą się również zawody dla dzieci. Centrum zawodów, jak i strefa zmian, będą zlokalizowane na bulwarze Zygmunta Augusta, tuż przy rzece Elbląg, w której zostanie rozegrane pływanie. Trasa rowerowa ma być wytyczona po mieście i okolicach, a biegowa – w centrum Elbląga.
       - Elbląg zastąpi Gołdap, w której postawiliśmy bardzo wysoko poprzeczkę pod kątem organizacyjnym. Ale jestem przekonany, że właśnie w Elblągu będziemy mogli stworzyć imprezę na miarę najlepszych zawodów w Europie – informuje Marcin Florek, organizator zawodów.
       Elbląg od lat inwestuje w triathlon, w sierpniu odbywają się zawody Enduroman, organizowane przez lokalne Stowarzyszenie Elaktywni. Czy lipcowa impreza będzie dla nich konkurencją? Czy miasto dofinansuje również Enduroman? Czekamy na odpowiedź na te pytania, które zadaliśmy prezydentowi.
      
       Aktualizacja z piątku, 11 grudnia
: - Samorząd Elbląga przeznaczy na organizacji Garmin Iron Triathlon 70 tysięcy złotych netto - poinformowała nas dzisiaj Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. Co w takim razie z Enduroman? - Żadne decyzje na temat podziału środków na realizację zadań z zakresu sportu nie zapadły, w styczniu będzie ogłoszony konkurs. Warto dodać, że na temat organizacji Garmin Iron Triathlon urzędnicy zajmujący się sportem rozmawiali m.in. z członkami stowarzyszenia Elaktywni - dodała Joanna Urbaniak.
      
      
RG na podst. informacji organizatora
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Super! Cieszę z się bardzo że zawody dotara również i do Nas.Mamo sporo utalentowanych sportowców tri ,którzy pochodzą z Elblaga.
 • Pewnie większość z tych co czytają artykuł myślami są z Krzyśkiem S.Pokój z tobą...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  tylko znajomy(2015-12-09)
 • nuda. rozumiem ze redaktorek lubi sobie pobiegac i dlatego tak sie tym ekscytuje, ale prawda jest taka ze miasto jest trupem i nie ma juz o czym pisac
 • Myślę, że miasto ma ważniejsze wydatki niż dofinansowanie enduro Chcą uprawiać sport, to za swoje.
 • Współczuję w tym ścieku pływać. ..
 • Ironman 1800m płynąć, 180km na rowerze i maraton naraz jaki procent ludzkości potrafi tego dokonać? !?!?!
 • A jakby w Elblagu był organizowany finał pucharu Polski w nogę to też nie pisać bo nuda a redaktorek może gra w nogę? Thriatlon jest jak inny sport i przyciąga coraz więcej ludzi, a co dopiero finał. Skoro nie możemy w mieście mieć dobrej drużyny piłkarskiej to może niech Elbląg zasłynie przynajmniej jako dobry organizator. A sport to doskonala promocja.
 • Ten najbardziej szalony!
 • Sport i rekreacja największą szansą na odżycie Elbląga! Cieszę się, że władze zaczynają to dostrzegać.
 • Fajna szczupła blondyna ostatnio na portelu była, że do Australi jedzie reprezentować Polskę. Zapomniałem jak się nazywa dziewczyna z Elbląga? Ja to mogę popłynąć, ale w kajaku. Na rowerze mogę na bagażniku siedzieć, biec już nie dałby, rady :)
 • Prośba do LaboSport- oprócz imprezy finałowej dla zawodowców zróbcie tez kategorię dla amatorów tak, aby każdy miał szanse sprawdzić się w tych zawodach, coś na wzór Enduroman w której nie tylko startuje się w 3 dyscyplinach ale można tez spróbować sił w jednej. Tegoroczna Edycja Enduro pokazała że mało jest tak wszechstronnych sportowców amatorów potrafiących wytarować w 3 dyscyplinach, wiekszym zainteresowaniem cieszyły się pojedyncze dyscypliny. Nie każdy kolarz czy biegacz jest urodzonym pływakiem i odwrotnie;) Zapewniam że wielu amatorów spróbowałoby swoich sił.
 • W zawodach będą możliwe sztafety gdzie jedna osoba może płynąć, druga jechać na rowerze, a trzecia biec :)
Reklama