UWAGA!

Trójka bombardierów w kadrze (boks)

Wakacje w pełni, a w Polskim Związku Bokserskim trwają przygotowania do drugiej części sezonu. Trener kadry narodowej seniorów wyłonił kandydatów do reprezentacji. Jest w tym doborowym towarzystwie trzech pięściarzy z Warmii i Mazur.

Ludwik Buczyński, selekcjoner kadry seniorów w rozmowie z nami podczas turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w Elblągu podkreślał, że z każdym sezonem ubywa mu kandydatów do reprezentacji. Głównym powodem jest przechodzenie pięściarzy amatorów do grup zawodowych. Często zaledwie jeden większy, medalowy sukces odniesiony na ringu sprawia, że jeszcze młodzi, nie zawsze posiadający odpowiednie przygotowanie zawodnicy podejmują takie decyzje. Bardzo szybko ich przekonania o wielkich, zawodowych karierach okazują się mrzonkami.
     Teraz trener Buczyński sięga po bokserską młodzież z Warmii i Mazur. Powołania na okresowe badania kadrowiczów otrzymali: Sebastian Wołkowski (54 kg), tegoroczny brązowy medalista MP z KSW „Tygrys” Elbląg; Michał Syrowatka (60 kg), aktualny złoty medalista MP z „Mazura” Ełk oraz Krzysztof Ciereszko (64 kg) brązowy medalista MP z elbląskiego „Tygrysa”. Pięściarze z Elbląga są wychowankami trenerów Hieronima Kozakiewicza i Tomasza Chwoszcza, natomiast Syrowatkę w arkana sztuki pięściarskiej w Ełku wprowadzał trener Tadeusz Bieryło.
     Pierwszym etapem kwalifikacji kadrowiczów będą w dniach 30-31 lipca badania lekarskie w Warszawie.
AM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Łezka w oku się kreci jak wspomnę lata 50-te i 60-te gdzie Elbląg stał boksem. W mieście działały prężnie cztery kluby bokserskie zdobyć mistrzostwo miasta trzeba było stoczyć 3 lub 4 pojedynki, a mistrzostwo Wybrzeża trudniej niż obecnie mistrzostwo kraju. Bokserzy Elbląscy byli wizytówką miasta większośc już odeszła do lepszego świata. Cześc ich pamięci.
Reklama