UWAGA!

Trybunę na stadionie chcą budować elbląskie firmy

 
Elbląg, Trybunę na stadionie chcą budować elbląskie firmy
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Dwie elbląskie firmy stanęły do przetargu na budowę kolejnej trybuny na stadionie przy Agrykola. Nadal nie ma jednak chętnych na budowę systemu identyfikacji kibiców. Już po raz trzeci ratusz ogłosił przetarg w tej sprawie.

Nowa kryta trybuna ma mieć 324 miejsca. Ma stanąć, razem z dwiema wiatami dla zawodników, przy już istniejących stalowych konstrukcjach, tworząc na stadionie przy ul. Agrykoli kompletną prostą. Prace mają być zakończone do 15 grudnia. Do przetargu na ich wykonanie stanęły dwie elbląskie firmy. - Są to Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz i ZUB Mytych – informuje Rafał Maliszewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.
       Pierwsza z firm za wykonanie usługi zaproponowała 794 tysiące złotych, druga – 821 tysięcy złotych. Miasto zaplanowało na ten cel w budżecie 990 tysięcy.
       - Obecnie obie oferty są analizowane, m.in. sprawdzane są przedstawione przez oferentów kosztorysy. Wybór najkorzystniejszej oferty powinien nastąpić pod koniec przyszłego tygodnia – dodaje Rafał Maliszewski.
       Nadal jednak nie udało się znaleźć projektanta i wykonawcy systemu identyfikacji kibiców, który ma spełniać wymogi UEFA. Na drugi już przetarg nie wpłynęła żadna oferta, ratusz ogłosił więc trzecie postępowanie.
       - Jeśli za trzecim razem nie będzie chętnych, miasto zgodnie z przepisami będzie mogło wybrać wykonawcę z wolnej ręki. Brak rozstrzygnięcia tego przetargu nie wpływa na przebieg innych prac, związanych z budową nowych trybun na stadionie – dodał Rafał Maliszewski.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kto / to / przed rozstrzygnięciem ujawnia kwoty proponowane przez potencjalnych wykonawców? I czy aby na pewno UM zaplanował te 990 tyś. zł w budżecie na ten cel?
 • Oferty otwarte to cóż to za tajemnica?
 • Pieniądze są, albo ich niema, ale wiadomość przed wyborami.
 • Do 15 XII, ale którego roku? Przez dwa miesiące choćby pracowali po 24\h na dobę nie dadzą rady. Firma z Radomia, która budowała tą istniejącą już, ,tymczasową" zmieściła się w bodajże w 6 msc. bez obróbek blacharskich które wykonała już firma elbląska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Kiełbasa(2014-10-08)
 • Jezeli chodzi o system idendtyfikacji kibicow jesli zadna firma sie nie zglosi um ma prawo wybrac samemu firme wiec nie rozumiem po co kolejny przetarg? Ja proponuje firme Comarch ktora sie tym zajmuje i ma siedzibe a racEj oddzial na starowce naszej, ta firma robila najnowoczesniejszy system na stadionie Cracovii, zreszta wlasciciel tej firmy jest wlascicielem tej druzyny
 • Nie ma w kasie złotówki na to. Przed wyborami trzeba pisać, ma coś się dziać. Po temat ucichnie jak zawsze. Za kolejne 4 lata temat stadionu znów "ruszy". Ktoś jest w stanie policzyć😀, który raz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  RowerBłażejastadionAndrzeja(2014-10-09)
 • taka kasa za 324 miejsca tylko w Eg
 • Co to ma byc-to nawet orlik nie będzie.
 • Tylko 324 miejsca a dla spokoju trzeba sprowadzać kilkanaście radiowozów z policjantami, ambulans ratowniczy. Czy to jest kultura? Zaorałbym to miejsce i postawił siłownie na otwartm powietrzu. Nawet dwie - dla różnych płci.
 • Cały stadion powinien być zadaszony i kropka.
 • Ja bym zrobił z tego stadionu"niby stadionu", bazar podobny do bazaru Europa w warszawie. A Olimpia z tą grą może grać na którymś z orlików.
 • Ty byś zaorał i postawił siłownie a nawet dwie. A ja bym nie zaorał ale obok postawił zakład psychiatryczny dla takich jak ty.
Reklama