UWAGA!

Trzeci turniej Grand Prix (tenis stołowy)

W trzecim turnieju klasyfikacyjnym tenisa stołowego zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji uczestniczyło 40 osób. Rywalizowano w ośmiu kategoriach wiekowych, a wszystkie pojedynki decydujące o pierwszych lokatach były bardzo emocjonujące.

Po meczach kwalifikacyjnych rozgrywano pojedynki finałowe. W kategorii do lat 13 w spotkaniu o trzecie miejsce Karol Toporek pokonał Krystiana Grzelaka 3:0, a w meczu o pierwsze miejsce Mikołaj Kuszka wygrał 3:0 z Krzysztofem Wlazło.
     Interesujący przebieg miały rozgrywki w kategorii 14-16 lat. Wśród ośmiu tenisistów najlepsza okazała się Agata Dziwosz, jedynaczka w turnieju, która w finale pokonała 3:2 Wojciecha Wlazło. W pojedynku o trzecią lokatę Krzysztof Bojanowski wygrał 3:0 z Karolem Wądłowskim.
     W kategorii 17-19 lat triumfował Jakub Dziwosz przed Wojciechem Schneiderem, Mateuszem Kunachem i Marcinem Kamką.
     W kategorii 20-29 lat bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Wdowiak, który wygrał trzy pojedynki (każdy po 3 sety), oddając rywalom jednego seta. Drugi był Rafał Stasiak, wyprzedzając Jacka Piekarza i Radosława Szumlaka.
     Z szóstki uczestników rywalizacji w kategorii 30-39 lat najlepszą dyspozycję wykazał Mariusz Górak, który wyprzedził Piotra Iwickiego, Łukasza Fekieta i Wiesława Grzyba.
     W kategorii 40-49 lat triumfował Andrzej Zwieracza przed Romanem Grudniem i Mariuszem Świtalskim.
     Z duetu startującego w kategorii 50-59 lat lepszy okazał się Lech Brzeski, wygrywając 3:0 z Jerzym Rosą.
     Tenis stołowy ma w Elblągu swoich wiernych sympatyków w kategorii wiekowej 60-69 lat. Najstarsi tenisiści startujący w turnieju przed laty reprezentowali barwy elbląskich klubów w rozgrywkach ligowych. Sportowa pasja dla tej dyscypliny nie opuszcza ich nadal pomimo upływu lat. W kategorii weteranów triumfował Józef Pyka, który z czterech rozegranych spotkań uległ tylko w jednym i to po pięciu setach Józefowi Ciochowi. Drugi był Tadeusz Piasecki przed wspomnianym Ciochem i Zygfrydem Kirago.
     Kolejny turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix rozegrany zostanie w sobotę 18 października o godz. 10 w hali MOS przy ul. Kościuszki. Zapisy chętnych przyjmowane będą od godz. 9.30.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama