Trzecia wygrana (piłka ręczna)

Trzecie zwycięstwo mają już na swoim koncie młodzi piłkarze ręczni Truso Elbląg. Zespół juniorów młodszych prowadzony przez Zygmunta Narbuntowicza tym razem pokonał na wyjeździe Warmię Traveland Olsztyn 30:21 (15:10).

Jak do tej pory od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą juniorzy młodsi Truso Elbląg. Tym razem nasi szczypiorniści w ważnym meczu wyjazdowym pokonali swoich rówieśników z Olsztyna. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Narbuntowicza. W sobotnim meczu z Warmią tylko przez pierwsze minuty toczyła się wyrównana walka. W 3. minucie mieliśmy remis 1:1, a trzy minuty później 2:2. W dalszej części meczu przewaga należała już do elblążan, którzy pierwszą połowę zakończyli pięciobramkowym prowadzeniem 15:10 (mecze juniorów młodszych trwają 2x25 minut).
     Na początku drugiej odsłony meczu Truso przystąpiło do jeszcze bardziej skomasowanych ataków i jak się później okazało były to decydujące minuty spotkania. W 31. minucie elbląski zespół zwiększył swoje prowadzenie do dziesięciu bramek 23:13 i stało się jasne, że tego meczu nie mogą już przegrać. W końcówce gospodarze starali się odrobić straty, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Truso 30:21. W zawodach wyróżnił się Grynis, który rzucił dziewięć bramek oraz Brzeziński zdobywca 6 bramek.
     Po trzech meczach elblążanie z kompletem zwycięstw zajmują pierwsze miejsce w tabeli wyprzedzając o dwa punkty Dwójkę Ełk. Kolejny mecz Truso rozegra w Elblągu w sobotę 16 listopada, a ich rywalem będzie MMKS Iława.

Warmia Traveland Olsztyn - Truso Elbląg 21:30 (10:15)

Truso: Stankiewicz, Łoniewski, Serwadczak - Wasilewski, Perwenis 2, Sienkowski 4, Ringwelski 2, Zbytniewski 1, Nikoporowicz 1, Grynis 9, Sadliński, Brzeziński 6, Dawidowski 1, Latoszewski 4.