UWAGA!

Trzy medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski (boks)

 Elbląg, Trzy medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski (boks)
(fot. nadesłana)

W hali „Rondo” w Koninie zakończyły się wczoraj (24 października)  23. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uczniowski Klub Sportowy Kontra w sile czterech zawodników wrócił z Konina z trzema medalami, każdy w innym kolorze.

Kibice obejrzeli dziesięć starć o miano najlepszego młodzieżowca w każdej olimpijskiej kategorii wagowej za rok 2015.O złote medale walczyło 20 pięściarzy. Wszystkie walki finałowe odbyły się na pełnym dystansie trzech rund i we wszystkich przypadkach zakończyły się werdyktami jednogłośnymi.
       Najlepiej spisał się lider kategorii wagowej do 60 kg Dawid Michelus, który w drodze po tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski stoczył cztery pojedynki, w tym w półfinale spotkał się w bratobójczym pojedynku z klubowym kolegą Andrzejem Wasilewskim, z którego wyszedł zwycięsko. Tym samym Wasilewski zdobył brązowy medal MMP w wadze 60 kg. Należy podkreślić, iż Dawid Michelus znalazł się w grupie siedmiu złotych medalistów, którzy zdobyli w 2015 r. tzw. dublet, dodając do złotego medalu Mistrzostw Polski Seniorów, złoto Mistrzostw do lat 23.
       Największą niespodzianką półfinałów było zwycięstwo powracającego do krajowej rywalizacji po dłuższej przerwie Grzegorza Bryndy (UKS Kontra Elbląg, 52 kg) nad Grzegorzem Kozłowskim (UKS Akademia Walki Warszawa).Wcześniej Brynda w pięknym stylu wygrał pierwszą walkę przez TKO w 1 rundzie.Niestety w walce finałowej musiał uznać wyższość przeciwnika z BKS Skorpion Szczecin Macieja Jóżwika. Tytuł Młodzieżowego Wicemistrza Polski jest niewątpliwym sukcesem tego zawodnika.
       Mniej szczęścia w ringowym boju miał Rafał Staszewski (75 kg), który bardzo dobrze zaczął rywalizację w wadze średniej .Po dwóch jednogłośnych zwycięstwach w pojedynkach eliminacyjnych ,z nadzieją na kolejny sukces stanął w szranki w ćwierćfinałowej walce z jednym z faworytów tej kategorii wagowej Bartoszem Gołębiewskim ( DKB Dzierżoniów ) .Niestety po wygranej pierwszej rundzie starcia, w drugiej odsłonie dominował przeciwnik,natomiast trzecia runda raz przechylała szalę zwycięstwa w stronę Staszewskiego , a za chwilę punktował rywal.Ostatecznie zaciekły pojedynek zakończył się wygraną zawodnika z Dzierżoniowa.
       Uczniowski Klub Sportowy Kontra Elbląg zakończył rywalizację na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Koninie na drugim miejscu we współzawodnictwie klubowym.
      
Krzysztof Stemplewski (UKS Kontra Elblag)

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wielki sukces, wspaniale chłopaki jestem z was dumny. Może Michelus nie pochodzi z Elblaga ale nas reprezentuje i to godnie.
  • Wielkie gratulacje dla trenerów i zawodnikow, jest to naprawdę kawał dobrej roboty, piękne zakończenie sezonu
  • Michelus spełnił oczekiwania kibiców i klubu, Brynda to w ogóle bez komentarza, niezwykły talent ale też i cwaniak w ringu a Wasilewski na swój poziom, widać w tych wynikach ogromny trud pracy trenerów klubu; samych zawodników i ich sparing partnerów
Reklama