UWAGA!

Trzy zwycięstwa na Skwerze Kościuszki w Gdyni (boks)

Elbląg, Trzy zwycięstwa na Skwerze Kościuszki w Gdyni  (boks)
(fot. nadesłana)

IV Turniej Bokserski o Puchar Bombardierów z Wybrzeża przyciągnął do Gdyni spore grono kibiców boksu. W sobotniej imprezie zorganizowanej na wolnym powietrzu wystartowali pięściarze z dziesięciu klubów bokserskich, wsród nich trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra Elbląg.

Kategorię wiekową junior reprezentował Paweł Mazurowski , który po minimalnie przegranej pierwszej rundzie, od drugiego starcia natarł na przeciwnika z Sako Gdańsk, Jana Niedźwieckiego, co przełożyło się na werdykt tej walki i niejednogłośną wygraną zawodnika z Elbląga 2:1.
       W grupie seniorskiej nie zawiódł Rafał Staszewski (81 kg) ,który jest zawsze pewnym punktem ekipy "Kontry".T ym razem stoczył dynamiczny pojedynek z Adamem Wojakiem (Beniaminek Starogard Gdański), przez wszystkie rundy starcia trwała wymiana ciosów, która okazała się bardziej precyzyjna w wykonaniu pięściarza z Elbląga i walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem Staszewskiego.
       Trzeci zawodnik elbląskiego klubu Dawid Michelus w walce turnieju skrzyżował rękawice z Jakubem Dobrzyńskim (Fenix Warszawa). W każdej rundzie tego pojedynku Michelus wyraźnie dominował nad rywalem , zarówno pod względem techniki zadanych ciosów jak również skutecznej obrony. Walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem pięściarza UKS "Kontra", który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w Gdyni i w nagrodę otrzymał bilet dla dwóch osób na rejs promem do Szwecji.
       Przed zawodnikami Kontry Elbląg jeszcze dwa starty , oba w lipcu. Jeden z zawodników będzie reprezentował barwy klubu podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Grudziądzu, natomiast dwóch pięściarzy sprawdzi swoje umiejętności na międzynarodowym turnieju bokserskim w Kaliningradzie.
       Po kilkutygodniowym wypoczynku treningi w klubie zostaną wznowione w drugiej połowie sierpnia.
      
      
Kamil Stemplewski, UKS Kontra Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama