UWAGA!

Trzydniowe święto tańca na elbląskim parkiecie

 Elbląg, Tak tanczyli w sobotę
Tak tanczyli w sobotę (fot. Anna Dembińska)

Za nami dwa dni tanecznych zmagań par z całego świata. Trwa ostatni dzień Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”. Wieczorna gala rozpocznie się dzisiaj (19 października) o godz. 19. Zobacz fotorelację.

Wśród ponad 400 par zgłoszonych zgłoszonych do udziału w "Baltic Cup" są tancerze m.in. z: Polski, Rosji, Litwy, Estonii, Włoch, Francji, Białorusi, Niemiec, a także Chin i Izraela. Startują oni w ponad 20. kategoriach, w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Podczas festiwalu na parkiecie można więc oglądać występy zarówno dzieci, juniorów, jak i par seniorskich. Niektórzy próbują swych sił w kilku kategoriach. Tradycją turnieju jest, że podczas sobotnich i niedzielnych finałów najlepsi tańczą do muzyki na żywo. Grają im muzycy Filharmonii z Grodna z towarzyszeniem solistów. Prestiż imprezy podnoszą sędziowie, którzy w swojej karierze zawodowej byli mistrzami Polski, Europy i świata.
       W trakcie sobotniej gali Antoni Czyżyk, dyrektor Spotkań Europejskich „Światowid”, z rąk Jacka Protasa, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego odebrał brązową odznakę za Zasługi dla Sportu przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki. Wyróżnienie to zostało przyznane za całokształt działań sportowych i trenerskich.
       Do tej pory, podczas turniejowych zmagań, najlepiej wypadli seniorzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. W tańcach standardowych Anna i Jarosław Kraińscy zajęli 2. miejsce. Jak elblążanie wypadną podczas niedzielnych tanecznych zmagań? O tym przekonamy się już wkrótce. Trzeci dzień festiwalu trwa od godz. 10.
      
      
       Dostępne są jeszcze bilety na niedzielę (19 października). Bilet na trybuny kosztuje 30 zł, miejsce przy stoliku – 80 zł. Bilety można kupować w kasie Centrum Sportowo-Biznesowym (przy ul. Grunwaldzkiej 135). Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny.
      
       Patronatem honorowym imprezę objęli: Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Prezydent Elblaga Jerzy Wilk.
      
       Organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Stowarzyszenie „Jantar”, Federacja Tańca Sportowego oraz Word Dance Sport Federation.
      
       Organizację festiwalu dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.
      
       Sponsorem Głównym Festiwalu jest Grupa LOTOS S.A.
      
       Sponsorzy: Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, OPEGIEKA Sp. z o.o., DRUKARNIA OPEGIEK Sp. z o.o., Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Producent Galanterii Skórzanej Paters, Szkło i Witraże Pujan, Auto Postek Multidealer, Przedsiębiorstwo Handlowe Optima, PAWO Sp. z o.o., Margo Deweloper, Zakład Sprzątania Wnętrz „MOP 83" Sp. z o.o.

      
      
Patronem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Marszałek się promuje, mam nadzieję, że w końcu go pogonią. Kolega kolegę nagradza parodia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    MartaP.(2014-10-20)
  • Świetna impreza, jak zwykle prawie pełna hala. Gratulacje dla organizatorów za perfekcyjne przygotowanie. Oprócz tancerzy największe wrażenie robiła muzyka grana na żywo przez big-band z Białorusi. Świetnie było posłuchać standardy muzyki rozrywkowej.
Reklama