UWAGA!

Turniej na rowerach

Elbląg, Turniej na rowerach
fot. nadesłane

17 czerwca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu odbył się I Wojewódzki Turniej Sprawnościowo-Rowerowy, połączony z egzaminem na kartę rowerową. Turniej zorganizowano przy współpracy WORD w Elblągu. Uczestnikami turnieju byli uczniowie Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Miłakowa, Nidzicy, Szczytna oraz gospodarze imprezy. Zobacz fotoreportaż.

Dyrektor Ośrodka, Krystyna Miezio, powitała uczestników oraz przybyłych gości. Turniej swoją obecnością zaszczycili: pani Wioletta Janas – Inspektor Wydziału Edukacji UM w Elblągu, pan Zbigniew Lichuszewski z-c dyrektora WORD w Elblągu, pan Adam Borowiecki inspektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego WORD oraz pan Robert Drop – egzaminator WORD w Elblągu. Przed przystąpieniem zawodników do konkurencji sprawnościowej na rowerach uczniowie OSW nr 2 z Elbląga zaprezentowali inscenizację ,,Bądź bezpieczny z niedźwiadkiem Mesiem”. Następnie na boisku szkolnym zostały zaprezentowane składy zespołów biorących udział w turnieju, po czym odbyło się losowanie kolejności przejazdu uczestników po torze sprawnościowym.
       Uczestnicy mieli do pokonania tor przeszkód z następującymi konkurencjami: slalom, listwy, przenoszenie przedmiotu, rynna, bramka, równoważnia, ułożenie znaków z puzzli oraz zadania dotyczące udzielania pierwszej pomocy.
       W turnieju wzięło udział 16 zawodników. Konkurencje punktowane były zespołowo
       i indywidualnie.
      
       Wyniki klasyfikacji zespołowej:
       I miejsce – OSW nr 2 w Elblągu, opiekun Donata Kalińska-Sarapuk,
       II miejsce – OSW Nidzica, opiekun Anna Chojnacka,
       III miejsce – OSW Miłakowo, opiekun Anita Druszcz,
       IV miejsce – OSW Szczytno, opiekun Małgorzata Grynowiecka.
      
       Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
       I miejsce – Kacper Ziemski, OSW Elbląg,
       II miejsce – Mateusz Ładziński, OSW Nidzica,
       III miejsce – Michał Głuszyk, OSW Elbląg.
      
       Po zakończeniu konkurencji sprawnościowej 8 uczniów przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową . Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Wszyscy uczniowie zdali egzamin. Uczestnicy turnieju niezależnie od zajętego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i medalami.
       Organizatorzy składają gorące podziękowania na ręce dyrektora WORD, pana Stanisława Lechety i jego współpracowników, dzięki którym mogli szczodrze nagrodzić uczestników I Wojewódzkiego Turnieju Sprawnościowo-Rowerowego OSW.
      
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama