UWAGA!

Turniej piłkarski w Zastawnie

 Elbląg, Festyny i turnieje piłkarskie odbywają się w Zastawnie cyklicznie
Festyny i turnieje piłkarskie odbywają się w Zastawnie cyklicznie (fot. nadesłane)

W najbliższą sobotę 18 września w podelbląskiej miejscowości Zastawno rozegrany zostanie turniej piłki nożnej o puchar Gospodarstwa Agroturystycznego i Stadniny Koni w Sokolniku. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla publiczności.

Tegoroczne zakończenie lata zapowiada się bardzo interesująco dla mieszkańców Zastawna i okolic. Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Zastawna oraz Gospodarstwa Agroturystycznego i Stadniny Koni w Sokolniku zorganizowany zostanie turniej piłki nożnej drużyn siedmioosobowych. W zawodach oprócz gospodarzy, czyli ekipy z Zastawna, wystąpią jeszcze trzy drużyny: reprezentacje Sokolnika, Pomorskiej Wsi i zaprzyjaźniona drużyna Browaru Elbląg. Ekipy rywalizować będą systemem każdy z każdym, a mecze trwać będą 2x20 minut. Głównym trofeum zmagań sportowych będzie puchar ufundowany przez Gospodarstwo Agroturystyczne i Stadninę Koni w Sokolniku. Początek festynu zaplanowano na godz. 10.00 natomiast zmagania czysto sportowe rozpoczną się o 11.00. Uroczyste zakończenie oraz wręczenie nagród i pucharów odbędzie się o godz. 16.30.
       Oprócz zmagań czysto sportowych organizatorzy przewidzieli także sporo atrakcji dla publiczności. Ogólnie mówiąc każdy znajdzie coś dla siebie. Na spragnionych czekać będą swojskie przysmaki, kiełbaski z grilla, grochówka oraz napoje, chłodzące bądź też rozgrzewające, w zależności od pogody. Dla dzieci przygotowany zostanie specjalny plac zabaw z trampolinami i torem przeszkód, a także liczne konkursy z nagrodami.
       Jak twierdzą organizatorzy głównym celem turnieju połączonego z festynem jest integracja społeczności wiejskiej. Podobne imprezy odbywają się już kilkakrotnie i pokazały, że mieszkańcy Zastawna i okolicznych miejscowości wspaniale potrafią się bawić.
       Festyn nie doszedłby jednak do skutku gdyby nie pomoc darczyńców, którym organizatorzy serdecznie dziękują. A są to firmy: JBB, Hartes, Unilever, Browar w Elblągu, Foodcare oraz Towarzystwo Przyjaciół Zastawna i Gospodarstwo Agroturystyczne i Stadnina Koni w Sokolniku. Organizatorzy zapraszają na festyn wszystkich chętnych mieszkańców Elbląga i okolic. Od strony naszego miasta do Zastawna najlepiej dotrzeć trasą 509 (wyjazd na ul. Łęczyckiej w stronę Młynar). Zabawa rozpoczyna się o godz. 10.00 i potrwa zapewne do późnego wieczora.
      
TPZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama