UWAGA!

Turniej podsumowaniem piłkarskich ferii

Elbląg, Turniej podsumowaniem piłkarskich ferii
Fot. P.S.

14 lutego odbył się I Turniej o Puchar Dyrektora CSB w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu. Zabawa była przednia, a poziom rywalizacji wysoki. W zawodach wzięły udział elbląskie kluby piłkarskie z naszego miasta: ZKS Olimpia (Olimpia 2004), KS Olimpia, Mlexer oraz PUKS Rafael. Zobacz fotoreportaż .

1994 i młodsi
     O godzinie 8.00 rozpoczęła się rywalizacja w roczniku 1994 i młodsi. W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Awans do półfinału wywalczyły dwie najlepsze drużyny w każdej z grup, zaś pozostałe drużyny grały dalej walcząc o dalsze miejsca. Najbardziej emocjonującym meczem był finał, w którym KS Olimpia rocznik 1995 walczyła z drużyną ZKS Olimpia o mistrzostwo w tym turnieju. Po zakończeniu czasu na tablicy widniał wynik 1:1 i trzeba było rozegrać konkurs rzutów karnych, który przez nierozstrzygnięcie meczu musiał być kilkakrotnie przedłużany, a ostateczna kolejność rywalizacji w I Turnieju o Puchar Dyrektora CSB była następująca:
     1. KS Olimpia rocznik 1995 II w składzie: Paweł Grabowski, Maciej Marcinkiewicz, Maciej Dzieżyc, Paweł Rogoz, Kamil Kaliszewski, Tomasz Szpakowski, Paweł Kreft, Paweł Brzozowski, Michał Kołpuć oraz Kacper Cichoński. Trenerem tego rocznika jest Maciej Chwoszcz.
     2. ZKS Olimpia II w składzie: Bartosz Stankiewicz, Robert Rokita, Kewin Balcewicz, Czarek Urbański, Sebastian Krezymon, Bartosz Sułkiewicz, Stanisław Usel, Martin Cieszyński. Trenerem jest Dariusz Tyburski.
     3. KS Olimpia rocznik 1994 I w składzie: Tomasz Wostkiewicz, Rafał Pietrewicz, Sebastian Cielecki, Bartosz Firlej, Jacek Kaczmarczyk, Kamil Konert, Cezary Mirosław. Trenerem jest Adam Urbanowicz.
     4. KS Olimpia rocznik 1995 I.
     5. ZKS Olimpia I.
     6. KS Olimpia rocznik 1994 II.
     7. Mlexer I.
     8. Mlexer II.
     
     Królem strzelców, zdobywając 7 bramek, został Arkadiusz Byczkowski (KS Olimpia 1995). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Rafała Pietrewicz (KS Olimpia 1994), zaś najlepszym bramkarzem okrzyknięto Bartosza Stankiewicza (ZKS Olimpia). Wybrano również w tej kategorii wiekowej najbardziej walecznego zawodnika, którym okazał się Paweł Kreft (KS Olimpia 1995).
     
     1990 i młodsi
     O godzinie 12.30 do rywalizacji przystąpili starsi adepci sztuki piłkarskiej z elbląskich klubów urodzeni po 1990 roku. Zgłosiło się dziesięć drużyn, które podzielono na dwie grupy po pięć zespołów. Do półfinału awans zapewniały sobie dwa najlepsze zespoły z każdej grupy, a pozostałe drużyny walczyły o miejsca 5-10. Ostateczna klasyfikacja w tym Turnieju była następująca:
     1. ZKS Olimpia II w składzie: Łukasz Perwejnis, Damian Kościewicz, Martin Kaczmarczyk, Łukasz Branecki, Jacek Kiełczyński, Paweł Awgutowicz, Paweł Czechowski, Patryk Dmowski, Paweł Łastowski oraz Bartek Jakubiak. Trenerem tego rocznika jest Bohdan Konarzewski.
     2. KS Olimpia rocznik 1991 w składzie: Przemek Synakiewicz, Patryk Smarż, Michał Sikora, Wojciech Świniarski, Dawid Kiełtyka, Wojciech Pietrzkiewicz, Bartosz Czulewicz, Wojciech Konopka, Mateusz Buchok oraz Damian Fudala. Trenerem tego rocznika jest Władysław Obrębski.
     3. KS Olimpia rocznik 1992 I w składzie: Mateusz Zagłoba, Jakub Kussy, Łukasz Lenarczyk, Tomasz Ratajczyk, Tomasz Rogowski, Dawid Zieliński, Robert Zieliński, Michał Oller, Rafał Lisiecki, Tomasz Kowalczyk. Trenerem tego rocznika jest Przemysław Marusa.
     4. KS Olimpia rocznik 1993.
     5. Olimpia 2004.
     6. ZKS Olimpia I.
     7. Mlexer II.
     8. KS Olimpia rocznik 1992 II.
     9. PUKS Rafael.
     10. Mlexer I.
     
     Królem strzelców, zdobywając 13 bramek, został Daniel Borecki (Mlexer I). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Martina Kaczmarczyka (ZKS Olimpia II), zaś najlepszym bramkarzem okrzyknięto Jakuba Oller (KS Olimpia 1993).
     
     Zawody stały na wysokim poziomie i mamy nadzieję, że rywalizacja elbląskich klubów podczas przerw w nauce będzie tradycją, a współpraca między klubami wpłynie na wzrost poziomu piłki nożnej w Elblągu. Może w przyszłości doczekamy się ligi elbląskich klubów jak to jest w innych miastach. Podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia uczestniczył Andrzej Bugajny, dyrektor CSB, pani prezes MOP Regina Sadowska oraz prezes PUKS Rafaela i dyrektor sportowy ZKS Olimpii ks. Paweł Guminiak.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • odwrócić tabele Mlexer na czele!!! Pozdrowienia dla trenera!!! Brawo za wynik i udział do końca!!!!!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maja-krysia(2009-02-16)
 • Kolejny bubel w naszym mieście. Turniej zorganizoawny przy pomocy Olimpii i dla Olimpii, nazwy uczestników po prostu powalają na kolana KS Olimpia, ZKS Olimpia, I, II, ITD. Jeżeli w ten sposób ma wygladać pokaz siły elblaskich klubów to tylko należy współczuć dzieciakom które zamierzają dalej w przyszłości uprawiać ten sport. ps. Miał to byc turniej dla dzieci niezrzeszonych to ładne mamy pojęcie o niezrzeszeniu ale cóż frekwencja musiała być więc była.
 • Bardzo fajna inicjatywa ze strony organizatorów, nie ważne czy dzieciaki zrzeszone czy nie ale za to ważny udział i rywalizacja sportowa. Ponad setka dzieciaków wzieła udział to o czymś chyba świadczy. Pozdrawiam mojego przedmówce, bo nie zna się na rzeczy!!! A tak poza tym co się stało z Mlexerem, trzymałem kciuki za was Mlexerowcy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hmmm...(2009-02-16)
 • Turniej był tylko i wyłącznie dla klubów zrzeszonych. .. ZKS Olimpia jest to oddzielny klub, nie mający nic wspólnego do Olimpii występującej w 3 lidze. Faworytem turnieju w starszej kategorii była KS Olimpia 91,bezpośredni juniorzy Olimpii 3 ligowej. w finale zmierzyli się z juniorami ZKS Olimpia, których seniorzy grających w 4 lidze. ZKS dał srogą lekcję Olimpii 91 wygrywając 3:2 w finale. Wszyscy z góry skazali ZKS na niepowodzenie, a tu miła niespodzianka. Brawo chłopacy !!!
 • Jaka niespodzianka ?? ZKS grał najlepszym składem a podstawowi gracze Olimpii 91 pojechali na turniej do Płocka więc każdy wynik był możliwy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  "Zadufany w sobie"(2009-02-16)
 • Do hmmm. Podstawową rzeczą jeśli organizuje się turnieje są zasady, przed feriami główną zasadą było to iz bedą treningi i turniej dla niezrzeszonych. Mam o tym pojecie bo interesuję sie sportem w naszym miescie na bieżąco, a skoro wcześniej w artykułach prasowych tak był turniej w CSB opisany więc nie wiem w o co chodzi w dalszym realizowaniu tego jak okazało sie tylko z nazwy turnieju dla niezrzeszonych. Prawda jest taka że nie zmienia sie zasad w czasie gry. I nie neguję tego że była to udana impreza, bo tak pewnie nie było. Moim zamiarem było zwrócenie uwagi na formułe w jakiej miało sie to odbyć a w jakiej sie odbyło. Pozdrawiam.
 • Do wszystkich, którzy mają wątpliwości co do udziału osób niezrzeszonych to prawda jest taka, iż osoby, które brały udział w zajęciach piłkarskich brały udział w tym Turniej, ale ze względu na wyrównanie szans i identyfikacje się z konkretnym Klubem osoby te grały w drużynach ZKS Olimpia, Olimpia 2004 lub PUKS RAFAEL. Skoro ktoś nie wie niech nie miesza. Pozdrawiam
 • SZKODA, żE NIE BYłO CONCORDII. Byłyby nieoficjalne Mistrzostwa Elbląga w tych kategoriach wiekowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  optymista55(2009-02-16)
 • BRAWO ORGANIZATORZY. Nie przejmujcie się tymi, którzy zawsze narzekają, a sami nic nie robią. Super imprezka, super poziom. OBY TAK DALEJ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  miś kibic(2009-02-16)
 • Brawo ZKS za walkę i ambicje do końca, pokazaliście gwiazdeczką z KS Olimpii 91 jacy to oni są dobrzy !!!
 • Faktyczne- szczyt możliwości byłego miasta wojewódzkiego zorganizować jeden turniej w roku na hali csb.
 • jaki znowu gwiazdeczkom ? Ktos juz wspomnial ze nie grali najmocniejszym skladem i w dodatku bez bramkarza. Poza tym w ostatnim sparingu ten sam ZKS ulegl tej samej Olimpii (rowniez bez paru podstawowych graczy, tyle ze z bramkarzem ) 5-1 lub 6-1.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do (L)(2009-02-18)
Reklama