UWAGA!

Turniej Tenisowy Masters

 
Elbląg, Paweł Jurczyński, Roman Żurkowski, zwycięzca Grand Prix - Przemek Kwiatkowski,
Paweł Jurczyński, Roman Żurkowski, zwycięzca Grand Prix - Przemek Kwiatkowski, fot. nadesłana

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, w ostatni weekend (14 i 15 września) na kortach MOSiR-u przy ul. Agrykola 8, rozegrano ostatni już w tym sezonie turniej amatorów w tenisie w rywalizacji Grand Prix Elbląga 2013.

Wystartowało ośmiu najlepszych tenisistów amatorów: Przemysław Kwiatkowski, Dariusz Gajewski, Dominik Śnigier, Roman Żurkowski, Paweł Jurczyński, Radosław Łuczak, Euzebiusz Kazubek, Michał Zamłyński.
       Ambicją każdego z nich było zdobycie najważniejszego trofeum - imponujących rozmiarów pucharu przechodniego - uprawniającego do tytułu mistrza Elbląga w tenisie amatorów za 2013 rok.
       Jak już wcześniej informowaliśmy, zawodnicy rozgrywali swoje mecze w dwóch grupach. Szczególnie zacięty przebieg miały pojedynki w grupie żółtej, powszechnie uznanej przez miejscowych ekspertów tenisowych za grupę silniejszą, co potwierdziły późniejsze rozstrzygnięcia, gdyż obaj finaliści wyłonieni zostali z tej właśnie grupy. Ale po kolei.
       Mając w perspektywie prognozowaną zmienną pogodę, Towarzystwo Tenisowe Olimpia Elbląg jako organizator zdecydowało, aby zawodnicy rozpoczęli turniej już w piątek po południu. Rzeczywiście było to dobre posunięcie, gdyż udało się rozegrać w tym dniu cztery mecze i w sobotę, gdy po ulewnych deszczach, zawody rozpoczęły się z dużym opóźnieniem (z pierwszymi grami organizator mógł wystartować dopiero około godz. 13.30), nie zaważyło to zbytnio na planowym przebiegu całej imprezy.
       Ostatecznie w piątek i sobotę rozstrzygnęły się losy pierwszych miejsc w obu grupach. W grupie żółtej pierwsze miejsce zajął Roman Żurkowski wygrywając wszystkie swoje mecze, w tym z Dariuszem Gajewskim, obrońcą trofeum z ubiegłego roku, gdzie w zaciętym trzysetowym pojedynku zwyciężył On 6/3, 5/7, 6/3. Równie ciężki pojedynek stoczyli (grając w piątek, już przy sztucznym świetle) młodzi pretendenci do tytułu: Przemek Kwiatkowski i Dominik Śnigier. Lepszy okazał się Przemek, wygrywając w trzech setach: 4/6, 7/5, 7/5.
       W grupie zielonej trzysetowych pojedynków nie było. Wszystkie swoje mecze wygrał Radosław Łuczak i on zajął pierwsze miejsce. Także już w sobotę wiadomo było kto w tej grupie jest drugi. Z dwoma wygranymi pojedynkami miejsce to zajął Michał Zamłyński, było więc jasne, że jednym z niedzielnych półfinałów będzie mecz pomiędzy Michałem, a zwycięzcą grupy żółtej - Romanem Żurkowskim. Z uwagi na późną porę, uzgodniono, że walka o wyjście do półfinału z grupy żółtej, pomiędzy Dariuszem Gajewskim i Przemkiem Kwiatkowskim, rozegrana zostanie w niedzielę. Tak się złożyło, że dla obu tych zawodników był to mecz ostatniej szansy, gdyż obaj mieli w dorobku po jednym wygranym meczu i tylko zwycięzca bezpośredniego pojedynku mógł przejść dalej.
       W niedzielnym pojedynku 6/4, 6/4 zwyciężył Przemek Kwiatkowski, tym samym odbierając Dariuszowi Gajewskiemu szansę obrony tytułu z roku ubiegłego.
       Drugi półfinał przestał więc być zagadką. Stanąć mieli w nim do walki, zwycięzca grupy zielonej Radosław Łuczak i właśnie Przemek Kwiatkowski.
       Rozstrzygnięcia w obu półfinałach nastąpiły stosunkowo szybko: w pierwszym 6/0, 6/3, zwyciężył Roman Żurkowski, zaś w drugim 6/1, 6/4 - Przemysław Kwiatkowski.
       Finał imprezy, rozegrany w niedzielne niezbyt słoneczne popołudnie zakończył się wynikiem 6/2, 6/4. Mistrzem Elbląga 2013 amatorów w tenisie został 15-letni utalentowany młodzieniec - Przemysław Kwiatkowski.
       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapraszając jednocześnie wszystkich amatorów tenisa do startu w kolejnym cyklu turniejów Grand Prix Elbląga w 2014 roku.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama