UWAGA!

Turniej w Malborku (hokej na lodzie)

 
Elbląg, Turniej w Malborku (hokej na lodzie)

W piątek i w sobotę (8 i 9 marca) elbląscy hokeiści UKS Wikingowie rywalizowali w V Międzynarodowym Turnieju Mini Hokeja na Lodzie – Lodowe Oblężenie Malborka.

W pierwszym dniu rozgrywek w turnieju wzięli udział hokeiści z rocznika 2003 i młodsi. Nasza młodsza drużyna wystąpiła w składzie: Mateusz Raszewski, Oliwier Kurnicki, Julia Grzelak, Szymon Kowalski, Szymon Żukowski, Franek Kapusta, Adam Łopacki, Jakub Stelmaczonek, Rafał Włoch, Tomasz Łuciw.
       W pierwszym meczu młodzi Wikingowie zmierzyli się z HUKS Niedźwiadki Gdynia. Spotkanie rozpoczęło się dla naszych Wikingów bardzo pomyślnie i szybko wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki był Oliwier Kurnicki (strzelec obu bramek). Niestety, po zdobyciu gola nasi zawodnicy zapomnieli o obronie i skupili się głównie na ataku, co było brzemienne w skutkach, ponieważ Niedźwiadki tego dnia były bardzo skuteczne. Mecz zakończył się wynikiem 2-10.
       W drugim meczu przeciwnikami Wikingów była drużyna gospodarzy UKS Bombek Malbork. W tym spotkaniu nasz zespół wzbogacony o nowe doświadczenia (mecz z Niedźwiadkami) od początku do końca był bardzo skupiony i spokojnie kontrolował przebieg spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 5:2, a wszystkie bramki dla nas strzelił Oliwier Kurnicki.
       W końcowych statystykach jedna porażka i jedna wygrana uplasowała elbląskich Wikingów na drugim miejscu podium. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy krążek. Najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się Oliwier Kurnicki, który otrzymał jako nagrodę kija do gry w hokeja.
       Klasyfikacja:
       1. HUKS Niedźwiadki Gdynia
       2. UKS Wikingowie Elbląg
       3. UKS Bombek Malbork
      
       Po zmaganiach młodszej drużyny Wikingów przyszedł czas na starszych hokeistów elbląskiego klubu hokejowego. Skład drużyny: Dominik Siagło, Oskar Kurnicki, Michalina Sokalska, Julian Majer, Mikołaj Dębogórski, Jakub Wala, Konrad Rygiel, Dawid Ziniewicz, Cyprian Popielarz, Oliwier Kurnicki, Mateusz Raszewski, Rafał Włoch, Michał Postek, Martin Redziński.
       W pierwszym meczu Wikingowie zmierzyli się z Feniksem Kaliningrad – w wykonaniu naszego zespołu był to najlepszy mecz turnieju. Wszyscy zawodnicy podeszli do tego spotkania w pełni skoncentrowani i z jednym postanowieniem – wygrać. Początek spotkania był w pełni pod nasze dyktando, tylko dzięki bardzo dobrej postawie bramkarza Feniksa nie udawało nam się strzelić bramki. Jak mówi przysłowie, niewykorzystane sytuacje się mszczą. Wikingowie prowadzili grę, a bramki strzelali Rosjanie. Mecz zakończył się wynikiem 3-5.
       W drugim meczu zawodnicy zmierzyli się z HUKS Niedźwiadki Gdynia. I tu starsi koledzy zrewanżowali się za młodszą drużynę, wygrywając ten mecz wysoko 12-4. I na tym meczu zakończył się pierwszy dzień rywalizacji Wikingów na turnieju.
      
       Sobota
      
W sobotę Wikingowie pierwszy mecz tego dnia rozpoczęli o godzinie 10.30. W meczu tym zmierzyli się z niemiecką drużyną GEC Ritter Nordhorn. Spotkanie od początku do końca prowadzone było w bardzo szybkim tempie. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Niemiec, na szczęście stracona bramka podziałała motywująco na nasz zespół, który po krótkim czasie doprowadził do wyrównania, a następnie wyszedł na prowadzenie. Najwięcej bramek zdobyła podczas tego meczu najmłodsza czwórka. Jako ciekawostkę dodam, że zawodnicy z Niemiec jako jedyni przewyższali naszych Wikingów warunkami fizycznymi. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego klubu 5-3.
       W czwartym i zarazem ostatnim meczem Wikingowie zmierzyli się z gospodarzami tego turnieju czyli UKS Bombek Malbork. Tak jak się tego obawiałem, był to pokaz indywidualnych umiejętności poszczególnych zawodników naszego zespołu. Trzy poprzednie spotkania rozgrywał zespół, a czwarte indywidualności. Zwyciężyliśmy 5-1.
       Klasyfikacja końcowa:
       1. Feniks Kaliningrad
       2. UKS Wikingowie Elbląg
       3. GEC Ritter Nordhorn
       4. UKS Bombek Malbork
       5. HUKS Niedźwiadki Gdynia
      
       Więcej informacji można znaleźć na www.wikingowie.nets.pl.
      
      
Agnieszka Karolina Wala, UKS Wikingowie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama