UWAGA!

Tylko dla dorosłych

 Elbląg, Tylko dla dorosłych
fot. nadesłana

Są nowożeńcy, są pary, które chcą wspólnie spędzić wolny czas, są indywidualiści, którzy wolą ćwiczyć solo. Mają od 17 do 70 lat. Odkrywają nowe pasje, spełniają swoje marzenia lub po prostu chcą się poruszać. Jest ich coraz więcej…To uczestnicy zajęć tanecznych dla dorosłych w Centrum Tańca „Promyk”.

Tańczą indywidualnie i parami.
       - Wybór już jest duży, a my cały czas staramy się podążać za trendami i proponować ciekawe formy zajęć – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk. - Jednak niesłabnącym, a nawet rosnącym, zainteresowaniem wciąż cieszy się taniec towarzyski, z którego przecież słyniemy.
       Indywidualnie tańczą kobiety, na zajęcia tańca towarzyskiego to głównie one „przyprowadzają” swoich partnerów, ale tak jest tylko na początku.
       - Często bywa tak, że to mężczyźni są później bardziej zdeterminowani – mówi Ewa Czyżyk, instruktorka tańca towarzyskiego w Centrum Tańca „Promyk”.- W dużej mierze zależy to oczywiście od charakteru, ale wielokrotnie słyszałam już „Ja w życiu nie myślałem, że będę tu chodził i wyciągał z domu żonę”.
       Oddzielną grupą, która ćwiczy w Centrum Tańca „Promyk”, są nowożeńcy – pobierają lekcje indywidualne lub zapisują się na specjalne kursy tańca. Chcą dobrze zaprezentować się na parkiecie podczas najważniejszej imprezy swojego życia.
       - Bardzo często te pary przyjeżdżają specjalnie do nas z Anglii czy z Irlandii, jest też sporo par spoza Elbląga - opowiada Ewa Czyżyk. - Fama o tych zajęciach szybko się rozchodzi i często trafiają później do nas kolejne pary „z polecenia”.
       Co roku powstają trzy nowe grupy tańca towarzyskiego, ale od lat istnieją dwie grupy, w których tańczą prawdziwi pasjonaci tańca towarzyskiego. Bywa też tak, że para decyduje się traktować taniec nie tylko jako hobby, ale również jako dyscyplinę sportową. Wtedy trafia do Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”.
       - Elbląscy seniorzy odnoszą coraz większe sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca – mówi Antoni Czyżyk, trener i sędzia taneczny. – Tu dodam, że kategoria senior obejmuje tancerzy już od 35 roku życia. Bardzo cieszymy się z sukcesów m.in. Wiesława i Marii Jankowskich, Agnieszki i Mariusza Dziurawiec czy Anny i Jarosława Kraińskich i z tego, że mają odwagę i umiejętności, by startować w turniejach tej rangi, co Mistrzostwa Polski FTS.
       Gdy zaczyna się kurs wszyscy uczestnicy poznają się i przechodzą na „ty”.
       - To jest jak rodzina, nawet gdy kurs się kończy zostają znajomości i przyjaźnie, żadna różnica wieku, nawet pięćdziesięcioletnia, nie ma znaczenia – podsumowuje Ewa Czyżyk.
       W ofercie zajeć, poza tańcem towarzyskim i Lady Latino, Promyk ma jeszcze celluSTOP crossfit, zumbę, pilates, fit ball oraz zajęcia dedykowane grupie 50+.
       Zajęcia odbywają się według harmonogramu zamieszczonego na stronie Centrum Tańca „Promyk”. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80, tel. 55 611 01 30; 609 977 220 lub e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama