UWAGA!

Tytuł obroniony

 Elbląg, Tytuł obroniony
fot. nadesłana

Żółto-biało-niebiescy drugi rok z rzędu zdobyli pierwsze miejsce w turnieju "Olimpia Cup" o Puchar Prezesa ZKS Olimpia Elbląg. Zawody były dedykowane chłopcom z rocznika 2010.

Czwarta edycja zabawy dla młodych adeptów piłki nożnej odbyła się w sobotę, 11 stycznia, w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu. Rywalizowało 10 drużyn podzielonych na dwie pięciodrużynowe grupy.

- Słowa uznania i ogromne podziękowania pragnę przesłać w kierunku rodziców, którzy zaangażowali się w organizację turnieju. Bez ich pomocy nie byłoby finalnego sukcesu, który wpływa na prestiż zawodów i powoduje, że z roku na rok "Olimpia Cup" cieszy się coraz większym zainteresowaniem - przekazał trener Olimpii Damian Ziemiańczyk, który współpracuje z Bohdanem Konarzewskim.

Powodów do radości było zresztą zdecydowanie więcej. Zwycięstwo w wielkim finale przypadło Olimpii, która pokonała KS Base Group Osiczankę Osice 2:0 i tym samym obroniła tytuł mistrzowski. Żółto-biało-niebiescy mieli szansę na zajęcie jeszcze jednego miejsca na podium, ale w "małym finale" druga drużyna Olimpii przegrała z Wierzycą Stara Kiszewa.

- W każdy meczu widać było odpowiednie zaangażowanie i próby gry w piłkę w sposób najlepszy na obecne umiejętności podparte elementami, nad którymi pracujemy podczas treningów. Za to gratuluję zawodnikom, to były udane zawody. Gra sprawiała im ogromną radość, a w tym wieku to najważniejsze. Gratuluję również trenerom drużyn przyjezdnych osiągniętych wyników oraz dziękuję za przyjazd i udział w naszym turnieju. - dodał Damian Ziemiańczyk.

Każdy zawodnik otrzymał z rąk koordynatora Akademii Olimpii Elbląg – Karola Przybyły, pamiątkowy medal, a najlepsze trzy zespoły dodatkowo puchary. Organizatorzy wybrali również „Dream Team” turnieju:

Dominik Fercho – Olimpia Elbląg I

Bartosz Ciszkowski – Olimpia Elbląg II

Maks Koliński – Wierzyca Stara Kiszewa

Karol Surzyn – KS Base Group Osiczanka Osice I

Oskar Buczak – Polonia Pasłęk

 

finał: Olimpia Elbląg I - KS Base Group Osiczanka Osice 2:0 (Sz. Dziewiałtowicz, B.Roszkowski)

 

Klasyfikacja końcowa:

1. Olimpia Elbląg I

2. KS Base Group Osiczanka Osice I

3. Wierzyca Stara Kiszewa

4. Olimpia Elbląg II

5. Polonia Pasłęk

6. AP Piekarczyk I

7. Elbląska Szkółka Piłkarska

8. KS Base Group Osiczanka Osice II

9.AP Piekarczyk II

10. Olimpia Elbląg III

 

Olimpia Elbląg III: Daniel Kochański. Mikołaj Wojtowicz, Kuba Pastuszak, Wiktor Osiński, Bartosz Ziemiańczyk, Oskar Andrzejczyk, Norbert Frąckiewicz, Kuba Małek, Kacper Zega.

 

Olimpia Elbląg II: Bartosz Ciszkowski, Maciek Waśniewski, Maciek Sarna, Kacper Cieślak, Wojtek Wiaterek, Nikodem Józefiak, Nikodem Klonowski, Franek Bumbul,Alan Józefowski,

 

Olimpia Elbląg I: Bartosz Roszkowski, Wiktor Krzykwa, Mikołaj Stankiewicz, Dominik Fecho, Mateusz Małczyński, Szymon Dziewiałtowicz, Natan Orłowski, Michał Żmijewski, Daniel Wójcik

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama