UWAGA!

Uczniowie tańczą

 Elbląg, Uczniowie tańczą
fot. nadesłana

Dziś (16 marca) ruszyła kolejna edycja Elbląskiej Ligi Tańca. To program, który już po raz piąty realizowany jest w elbląskich szkołach podstawowych, by zainteresować najmłodszych tańcem, ale również pokazać im, jak spędzać wolny czas ciekawie i aktywnie.

- Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie organizowane z powodzeniem od 2012. Do tej pory udział w niej wzięły klasy z 7 szkół – SP 4, SP 6, SP 8, SP 12, SP 14, SP 19 i SP 23 – mówi Zyta Wrzos koordynator projektu. - Dzięki przeprowadzeniu w powyższych szkołach zajęć z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich, umiejętności taneczne i wiedzę nabyło około 220 uczniów. Dziś rozpoczyna się kolejna edycja.
       Zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego będą prowadzone dla trzech klas II z trzech wybranych szkół – Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 18, Szkoły Podstawowej nr 19. W dniu dzisiejszym rozpoczęły się pierwsze zajęcia w SP 9 i SP 19.
       Zajęcia zostały przyjęte z entuzjazmem przez wychowawczynię i dzieci.
       - Pomysł bardzo fajny, ale najważniejsze, że dzieciom się spodobał – mówi pani Ania wychowawczyni IIc z SP 9. – Dzieci bardzo przeżywały pierwsze spotkanie, dziewczynki specjalnie ubrały sukienki, a Igor nałożył lakierki.
       Nie inaczej było w SP 19.
       – Dzieci nie mogły się doczekać – mówi pani Emilia, wychowawczyni klasy IIa. – Były tak podekscytowane, że nie mogłam prowadzić lekcji, co chwilę pytały, czy będą tańczyć w parach czy drużynowo.
       Dzieci ze SP 18 rozpoczną zajęcia w piątek.
       Podczas pierwszych warsztatów najmłodsi poznali instruktorki - Patrycję Dyrmo i Alicję Minkiewicz - z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” oraz Centrum Tańca „Promyk”. Najpierw były taneczne zabawy, później ćwiczenia pierwszych kroków tańca towarzyskiego.
       Zajęcia w każdej klasie będą prowadzone raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne na szkolnych salach sportowych. Projekt realizowany będzie do grudnia bieżącego roku, z wyłączeniem wakacji. Dodatkowo, dzieci wezmą udział w dwóch turniejach zorganizowanych specjalnie dla nich w czerwcu i grudniu. Podczas turniejów będą zbierały punkty, które pozwolą wyłonić najlepszych tancerzy Elbląskiej Ligi Tańca. Łącznie w projekcie udział weźmie ponad 60 dzieci.
      
      
Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie „Jantar”. Dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama