UWAGA!

Udana premiera (pięciobój nowoczesny)

Pięciobój nowoczesny jest szczególnie trudną dyscypliną sportową. Startujący w niej zawodnicy muszą wykazać się umiejętnościami w jeździe konnej, szermierce, strzelaniu, pływaniu i w biegu. Na zawodach w Drzonkowie zadebiutowali w pięcioboju elblążanie z klubów Orzeł i Orlik. Była to udana premiera.

Najlepszy wynik osiągnęła Aleksandra Wyrwa-Wójcik z Orła, która po pięciu latach przerwy wystartowała w zawodach i wywalczyła kwalifikację do Mistrzostw Polski w Pięcioboju Nowoczesnym, które odbędą się w lipcu. Sportowy sukces zawodniczka dedykuje swojej córeczce Zuzi.
     W czwórboju nowoczesnym (bez jeździectwa) udanie wystartowała Jolanta Kulik z Orlika. Problemem dla elblążanki była szermierka, bo elbląskie kluby nie dysponują planszą do tej dyscypliny. Trenują na parkiecie, a to utrudnia przygotowania.
     Miłą niespodziankę sprawił Mateusz Borsukowicz z Orła, który w konkurencji strzelania z dorobkiem 185 pkt. zajął drugie miejsce, słabsze wyniki osiągnął w szermierce (do jednego trafienia), w biegu na 3 km i pływaniu na 200 m.
     W Drzonkowie startowała krajowa czołówka pięcioboistów. Zabrakło jedynie kadrowiczów przygotowujących się w Meksyku do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama