UWAGA!

Udany weekend dla elbląskiego darta

 Elbląg, Udany weekend dla elbląskiego darta
fot. nadesłana

W miniony weekend (16 i 17 kwietnia) w SHANGHAI DartClub – Centrum Rozrywki przy ul. Fabrycznej 5 odbyły się dwa turnieje w darta o randze Pucharu Polski. Do Elbląga przybyło 70 zawodników i zawodniczek m.in. z Trójmiasta, Olsztyna, Warszawy, a także z Kaliningradu.

Ogromne wrażenie na przybyłych zrobiło wnętrze lokalu, które zostało przystosowane do organizowania dużych turniejów, a także ogrom wolnej przestrzeni dla grających. W tej chwili Elbląg może się poszczycić największym lokalem przystosowanym do gry w darta w Polsce. Do sobotniego turnieju zgłosiło 54 panów i 17 kobiet. Grano w odmianę 501 double out, czyli zerowanie licznika wartością podwójną. Wśród faworytów do wygranej wymieniano Mistrza Polski z 2014 roku - Krzysztofa Chmielewskiego oraz lidera i liderkę ogólnopolskiego rankingu Pucharu Polski – Pawła Wołynkę z Gdyni i Małgorzatę Markowską z Kętrzyna. Elblążanie po cichu liczyli na swoich zawodników tzn. reprezentantów Stowarzyszenia SHANGHAI - Adriana Lewandowskiego i Zbigniewa Piwońskiego. Po rywalizacji grupowej z dalszego udziału odpadł Zbigniew Piwoński. Reszta faworytów grała w dalszym ciągu. W fazie pucharowej bardzo ciekawy mecz rozegrał wcześniej wspomniany Lewandowski z innym utytułowanym darterem, elblążaninem Adamem Zapaśnikiem. Po bardzo dobrej grze zwycięsko z batalii wyszedł ten pierwszy. Zresztą nie tylko w tym meczu, ale również w pozostałych, ponieważ doszedł aż do finału po drodze pokonując w półfinale gdańszczanina, ale urodzonego w Elblągu, Łukasza Kopanię 5:3. W finale pomimo rozbudzonych nadzieji nie dał rady Krzysztofowi Chmielewskiemu i przegrał 0:6, choć wynik nie odzwierciedla zaciętości tego spotkania. Było bardzo blisko do pierwszego triumfu Adriana Lewandowskiego w tak dużej imprezie.
       Turniej kobiet zapowiadał się bardzo interesująco ze względu na tak sporą frekwencję. Jednak mimo to w rywalizacji kobiet obyło się bez niespodzianek i cały turniej zdominowała Małgorzata Markowska z Kętrzyna. Pokonała w finale reprezentantkę Gdyni Paulinę Siemaszko 5:3.
       W niedzielę na starcie stawiło się 53 zawodników i zawodniczek, ponieważ dopuszczono do gry w turnieju Open osiem kobiet. Elblążanie po fantastycznej grze Lewandowskiego w dniu poprzednim ostrzyli sobie zęby na coś więcej. Tutejszy gracz nie zawiódł oczekiwań kibiców i wygrał turniej po bardzo dobrej grze w ciągu całego dnia. Po drodze wygrał w półfinale z liderem rankingu Pucharu Polski – Pawłem Wołynką 4:2 oraz w finale po bardzo zaciętej grze 5:4 z Romanem Tomczakiem z Czaplinka, który tuż przed finałem ograł zwycięzcę sobotniego turnieju Krzysztofa Chmielewskiego 4:0. To jest pierwszy triumf elblążanina w takim turnieju w naszym mieście. U kobiet o szklaną statuetkę rywalizowało 13 kobiet i po raz kolejny najlepszą okazała się Małgorzata Markowska, wygrywając tym razem z mieszkanką Warszawy Patrycją Głowacką 4:0.
       Podsumowując dwudniową imprezę trzeba zauważyć, że elbląscy darterzy bardzo mocno promują nasze miasto i ściągają na swoje imprezy darterów z różnych zakątków Polski. I to nie jest ostatnie słowo Stowarzyszenia „SHANGHAI”. W niedługim czasie zostanie ogłoszony turniej charytatywny. Wszystkie pieniądze zebrane podczas tego eventu zostaną przekazane na szczytny cel. Osoby chętne do zapoznania się z dartem mogą zawitać do lokalu na Fabrycznej 5 codziennie od godz. 17 i spróbować swoich sił w tym sporcie.
      
Elbląskie Stowarzyszenie Darta "SHANGHAI"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama