Udany weekend dla zawodników z B&M Tennis Club

Elbląg, Udany weekend dla zawodników z B&M Tennis Club

Bardzo udany weekend turniejowy zaliczają zawodnicy z B&M Tennis Club.Najmłodsi wybrali się do Gdańska, gdzie w centrum tenisowym Don Balon u Marcina Plopy, grały dzieci w kategorii wiekowej do lat 6 i 8.

Swoje pierwsze turnieje rozegrali Ksawery Kierwiak ( 4 lata ) i Jaś Bednarczuk ( 6 lat ). Ksawery zdobył 3 miejsce a Jaś zakończył turniej na 8 miejscu. W kategorii do lat ośmiu 2 miejsce zajął Igor Bazela, który o włos przegrał mecz finałowy 9/11.
       Troszeczkę starsi, Hania Jankowska i Wiktor Bieliński uczestniczyli w turnieju do lat 10 w Sopocie. Hania zajęła drugie miejsce a Wiktor trzecie.
       Kolejny turniej wygrywa Szymon Kierwiak, nasz najstarszy zawodnik. Tym razem był to turniej wojewódzki w kategorii do lat 16 rozgrywany w Gdańsku na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej.
       W Warszawie na ogólnopolski turniej do lat 12 wybrał się Kuba Sowa. Tym razem Kuba zebrał dużo doświadczenia. Świetnie poradził sobie w turnieju eliminacyjnym, wygrywając 6/0 6/1. W turnieju głównym w grze singlowej uległ 1/6 6/4 7/10 a w grze deblowej w parze z Tomkiem Berkieta, również w 3 setowym meczu, 4/6 6/4 6/10.
       Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów.

Bartłomiej Kierwiak, trener B&M Tennis Club

• Brawo. Gratuluję wszystkim młodym zawodnikom. Oby więcej takich informacji na łamach portElu i to we wszystkich dziedzinach sportu :-) Mamy zdolne dzieci tylko nie wszyscy się tym chwalą. A szkoda bo warto.