UWAGA!

Uderzali kijem w szczytnym celu

 Elbląg, Uderzali kijem w szczytnym celu
fot. Michał Skroboszewski

I to nie byle jakim, bo golfowym. Po raz czwarty amatorzy, ale i ci, którzy grają dłużej, odbijali piłeczkę nie tylko dla sportowej rywalizacji. Chodziło przede wszystkim o to, żeby pomóc dwóm, małym dziewczynkom. Na tych, którzy przybyli na sobotni (15 lipca) turniej Kram Golf Cup w pasłęckim Sand Valley czekało wiele konkurencji, dobra pogoda i różne atrakcje. Zobacz więcej zdjęć. 

 - W tym roku gramy dla Lenki i dla Agatki. Lenka potrzebuje intensywnej rehabilitacji, to dziecko z wieloma schorzeniami. Natomiast Agatka potrzebuje pieniążków na leczenie poważnej wady serca - mówił Tomasz Osiowski z działu marketingu firmy Kram, organizatora zawodów. - To już czwarta edycja, więc powielamy ten sprawdzony schemat. Turniej z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie, już drugi rok mamy czwartą kategorię z Polskiego Związku Golfa. To bardzo duże wyróżnienie dla tego rodzaju turniejów. Zawsze zakładamy, że zagra 80 graczy, w tym roku wystartowało 76. Wielu z nich jest zrzeszonych na polu Sand Valley, wśród nich są Polacy, ale i Rosjanie, Norwegowie, Finowie, Anglicy. Mamy duży przekrój zawodników, od małych handicapów [handicap – poziom gry golfisty – red.] aż do profesjonalnych graczy.
       Podczas dzisiejszych (15 lipca) zmagań na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku zawodnicy mierzyli się ze sobą w kategorii shotgun, czyli taki rodzaj rozgrywki, gdzie wszyscy grają w jednym czasie.
       - W tym roku mamy również konkurs hole in one [strzał z punktu startowego prosto do dołka – red.], w którym można wygrać 10 tys. zł, konkurs puttowania, podczas którego można wygrać bon pieniężny. Przygotowaliśmy również kilka konkursów dla graczy: closest to the pin, closest to the line, longest drive – wyjaśniał Tomasz Osiowski.
       Oprócz tego chętni mogli wziąć udział w akademii golfa. Profesjonalni trenerzy oprowadzali ich po Sand Valley, tłumaczyli, na czym polegają poszczególne konkurencje, jak nabierać piłeczki golfowe i trzymać kij, jaką należy przyjąć postawę podczas gry.
       - To jeden z nielicznych sportów, gdzie po dwóch godzinach lekcji można zacząć grać na akademii golfa, co jest przedsionkiem pola golfowego. Na każdym poziomie istnieje rywalizacja. W systemie handicapowym dajemy "fory" słabszym zawodnikom, żeby szanse były wyrównane – opowiadał Włodek Kubiak, instruktor PJ Polska, organizacji zrzeszającej zawodowych instruktorów i trenerów golfa. - Anglicy mawiają, że gra w golfa "odbywa się pomiędzy uszami". Oznacza to, że najważniejsza jest ta strona mentalna, głowa. Ktoś dobrze gra, ale podczas rywalizacji może nie wytrzymać i przegrywa.
       Jak przekonywał Włodek Kubiak to gra dla wszystkich, bez względu na wiek.
       - Mam graczy, którzy mają siedem, osiem lat, ale mam też takich, którzy mają 80 lat i więcej. Jakiś czas temu w telewizji była taka opowiastka, że pani w wieku 100 lat trafiła pierwszym uderzeniem do dołka [było to hole in one – red.], gratulowała jej młodsza koleżanka, która miała 96 lat. Jak widać ten sport jest długowieczny – wyjaśniał trener.
       Do daje ten sport?
       - Ruch na świeżym powietrzu, aktywność fizyczną, przebywanie w towarzystwie – wyliczał Włodek Kubiak.
       Kram Golf Cup to nie tylko turniej, ale i moment, w którym prezentowana jest drużyna Kram Start. Nie inaczej było i w tym roku. 
      
       Wyniki turnieju:
      
       STROKE PLAY BRUTTO MEN
       1. Sokołowski Lech 81 
       2. Jankowski Tymoteusz 82
       3. Lunde Eivind 83
      
       STROKE PLAY BRUTTO LADIES
       1. Ścisk Małgorzata 89 
       2. Brandt Wiesława 92
       3. Smołko Małgorzata 94
      
       STABLEFORD NETTO HCP 0-54 LADIES
       1. Zielińska Danuta 39
       2. Lyubinskaya Anna 34
       3. Ruud Liv Bente 34
      
       STABLEFORD NETTO HCP 18.1-54 MEN
       1. Klinkosz Mariusz 40
       2. Sławomir Palmowski 40
       3. Kafar Robert 36
      
       STABLEFORD NETTO HCP 0-18 MEN
       1. Skimmeland Bjarte 43
       2. Berezin Sergei 37
       3. Eldoy Bjorn 34
      
       CLOSEST TO THE LINE #1 KAWA W BIURZE
       Conny Strom 0,05
      
       CLOSEST TO THE PIN #3 KAWA W BIURZE
       Jankowski Tymoteusz 1,10
      
       CLOSEST TO THE PIN #14
       Jankowski Tymoteusz 5,23
      
       LONGEST DRIVE MEN #11
       Jankowski Tymoteusz
      
       LONGEST DRIVE LADIES #11
       Ścisk Małgorzata
mw

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama