UWAGA!

UKS Kontra ma powody do dumy

 
Elbląg, UKS Kontra ma powody do dumy
fot. nadesłana

Uczniowski Klub Sportowy Kontra na 149 sklasyfikowanych przez PZB klubów zajął wysokie 3. miejsce z dorobkiem 840 punktów, plasując się za KSW Róża Karlino (1347 punktów) oraz BKS Skorpion Szczecin (1230 punktów).

Sztab szkoleniowy oraz zawodnicy i zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra w Elblągu mają wyjątkowy powód do zadowolenia. Zaangażowanie trenerów i pięściarzy Klubu oraz solidnie przepracowany miniony rok są odzwierciedleniem w oplublikowanej przez Polski Związek Bokserski klasyfikacji generalnej klubów pięsciarskich we współzawodnictwie sportowym za 2013r.
       Jeśli chodzi o rywalizację kobiet, najwięcej rankingowych punktów uzbierały pięściarki Skorpiona (808), wyprzedzając Różę (720), Carbo (716), Kontrę (505).
       -Jest to wielki sukces sportowy dla Kontry-mówią zdecydowanie trenerzy Kamil i Krzysztof Stemplewscy. Klub jest stosunkowo młody , bo w tym roku będzie obchodził dziesiątą rocznicę istnienia, a już wielokrotnie zapisał się wielkimi sukcesami sportowymi na bokserskiej mapie Polski.Będzie nam trudno powtórzyć tyle osiągnięć sportowych jak w 2013 roku , ale będziemy próbowali ,bo praca z dziećmi młodzieżą jest już od dawna wpisana w nasz codzienny rytm życia. Warto dodać ,że jesteśmy jednym z nielicznych klubów, którego zawodnicy zdobyli medale w praktycznie każdej kategorii wiekowej .W obecnym sezonie sportowym Klub przeżywa oblężenie na sali treningowej , niekiedy na treningach grupy początkującej jest blisko trzydzieści osób , wśród nich coraz więcej dziewcząt.Magnesem dla płci pięknej jest niewątpliwie postać czołowej zawodniczki naszego Klubu Sandry Kruk-dodaje Kamil Stemplewski.Ciekawostką jest fakt ,że na zajęcia zaglądają coraz częściej byli wychowankowie i zawodnicy Kontry , co bardzo nas cieszy.Jednym słowem boks w naszym mieście przeżywa swoisty renesans .
       PIERWSZA DZISIĄTKA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ (KOBIETY I MĘŻCZYŹNI):
       1. Róża Karlino 1347
       2. BKS Skorpion Szczecin 1230
       3. UKS Kontra Elbląg 840
       4. PKB Poznań 778
       5. GUKS Carbo Gliwice 734
       6. RUSHH Kielce 694
       7. BKS Hetman Białystok 598
       8. Paco Lublin 438
       9. Champion Nowy Dwór Mazowiecki 383
       10. 06 Kleofas Katowice 382
      
      
Marek Siejk, UKS Kontra Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama