UWAGA!

UKS Szóstka na mistrzostwach Polski

 Elbląg, UKS Szóstka na mistrzostwach Polski
(fot. nadesłana)

W dniach 27-28 marca w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym. Nasze miasto z dumą reprezentowali zawodnicy UKS Szóstka Elbląg. Dla większości z nich był to pierwszy w życiu start w tak prestiżowej imprezie. Zakwalifikowanie się do najlepszej trzydziestki mogącej wziąć udział w finałach jest już ogromnym sukcesem.

W Opolu, elblążanie startowali w dwóch kategoriach, brązowej dziewcząt oraz srebrnej chłopców. W klasie brązowej dziewcząt Elbląg reprezentowany był najliczniej od kilku lat. Na starcie do walki z najlepszymi zawodniczkami w kraju stanęły: Maria Jankowska, Julia Gierszewska, Natalia Kołodziejczyk oraz Magdalena Oziemkiewicz. Najlepiej z nich wypadła Julia Gierszewska zajmując 15 miejsce, pozostałe dziewczynki zajęły:
       - Magdalena Oziemkiewicz - 17 miejsce,
       - Natalia Kołodziejczyk - 20 miejsce,
       - Maria Jankowska - 29 miejsce.
       Największe nadzieje na medal pokładane były w klasie srebrnej chłopców, w której dzielnie walczył Jan Gierszewski. W tym dniu jednak szczęście sprzyjało lepszym i elblążanin swój udział zakończył na 4. miejscu.
       Dla UKS Szóstka były to ostatnie zawodowy w tym sezonie. Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnych wyników i życzymy jeszcze lepszych w następnym roku. Szczególne podziękowania należą się trenerom: Teresie Bekisz i Beacie Kukowskiej za świetne przygotowanie klubowiczów do bardzo trudnego sezonu.
      
UKS Szóstka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gratulacje dla Julki i Jasia!!!!
 • Brawo !!!!!Dla wszystkich!!!!
 • Gratulacje dla Maryni. Pamiętaj kogo pozdrowić w TV;-)
 • Ludzie o czym Wy tu piszecie jakie brawa. Za taką kasę jaką walą rodzice i miasto na łyżwiarstwo figurowe takie marne wyniki Porażka
 • Anonimie, ty chyba nie masz pojęcia o poziomie łyżwiarstwa figurowego w naszym kraju, o warunkach finasowania klubów, o zasadach zdobywania klas łyżwiarskich i o wielu innych sprawach. Te dzieci pracują dwa razy dziennie na lodzie przez pięć dni w tygodniu. Udział w finale Mistrzostw Polski to już jest ogromny sukces. To nie jest piłka nożna, na którą nasze państwo marnuje ogromne pieniądze. Jak masz Anonimie takie dobre informacje odnośnie wkładanych w ten sport pieniędzy to się nimi z nami podziel a nie piszesz głupoty. Jeśli posiadasz zdolniejsze dzieci od tych trenujących w klubie to przyprowadź je na trening a zweryfikujemy ich umiejętności.
 • Ty anonim jak dla ciebie 15 miejsce na 52 dziewczyny w kraju i to w większości o rok starsze, trenujące przez 10 miesięcy w roku a nie jak my 6 miesięcy to chylę czoła!! Pewnie w życiu na nogach łyżew nie miałeś a jedyny sport jaki uprawiasz to "siatkówka" ze sklepu z piwskiem!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  wonzanonimem(2015-03-31)
 • Brawa dla zawodników i Trenerek:)))
Reklama