UWAGA!

Ultra Wysoczyzna już w weekend!

 Elbląg, Ultra Wysoczyzna już w weekend!
(fot. Labosport Polska)

Już 24 kwietnia Wysoczyzna Elbląska stanie się areną zmagań zawodników ultra, którzy wystartują w pierwszej edycji „Ultra Wysoczyzny powered by Meble Wójcik”. Ponad 800 zawodników, w tym czołowi polscy biegacze ultra, pokonają cztery trasy (80 km, 52 km, 25 km, 12 km) poprowadzone bardzo wymagającymi i urokliwymi, leśnymi terenami, znajdującymi się pomiędzy Elblągiem a Tolkmickiem. Przyjezdni z pewnością przekonają się, że Wysoczyzna Elbląska nie bez powodu jest nazywana Bieszczadami Północy.

Miasteczko zawodów Ultra Wysoczyzny znajdować się będzie w okolicy Restauracji Myśliwska i muszli koncertowej. To tutaj znajdować się będą starty dystansów 80 km, 25 km oraz 12 km, a także meta wszystkich dystansów. Start dystansu 52 km zlokalizowany będzie w Tolkmicku, na placu Wolności.

- Ultra Wysoczyzna to wspaniała inicjatywa promująca nie tylko aktywny tryb życia, ale też nasz region – atrakcyjną rekreacyjnie i urokliwą, choć wciąż mało znaną część Polski. Cieszymy się, że jako Sponsor Tytularny wydarzenia możemy gościć biegaczy w tym niezwykłym i bliskim naszemu sercu miejscu, jakim jest Wysoczyzna Elbląska. Mamy nadzieję, że pokochają je równie mocno i będą wracać do niego z przyjemnością także przy innych okazjach. Trzymamy też kciuki, aby debiutujące w tym roku zawody Ultra Wysoczyzna stały się cykliczną imprezą, która licznie przyciągnie entuzjastów biegania i fanów tej dyscypliny sportu – mówi Piotr Wójcik, prezes Zarządu Meble Wójcik.

 

Urokliwe trasy i miejscowości

Zawodnicy dwóch krótszych dystansów rywalizować będą na terenie elbląskiej Bażantarni, natomiast zawodnicy na dwóch dłuższych dystansach przebiegną przez całą Wysoczyznę Elbląską, odwiedzając nieznane szerzej miejsca, jak np. Dolina Grabianki, Kadyński Las, Szwajcaria Próchnicka czy Las Cegielniany. Przebiegną również przez okoliczne miejscowości, takie jak Jagodnik, Pagórki, Kadyny, Suchacz czy Łęcze. Na trasie zlokalizowane będą punkty odżywcze, na których zawodnicy będą mogli skosztować lokalnych specjałów i integrować się z lokalną społecznością. Dodatkową klasyfikacją Ultra Wysoczyzny będą Mistrzostwa Elbląg w Biegach Górskich, które odbędą się na dystansie 25 km, podczas którego zawodnicy pokonają 1000 m przewyższenia.

- To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy organizować zawody w okolicach Elbląga, z którego wywodzi się firma Labosport. Mamy nadzieję, że nasz impreza wpisze się w kalendarze miłośników biegania na stałe. Bardzo dziękujemy firmie Meble Wójcik - sponsorowi tytularnemu imprezy za ogromy wkład w rozwój i organizację wydarzenia. Cieszymy się, że możemy razem w sportowy sposób promować nasz niesamowity region wśród biegaczy z całej Polski - mówi Piotr Matkiewicz, dyrektor sportowy „Ultra Wysoczyzna powered by Meble Wójcik”.

Dzięki uprzejmości partnera zawodów Restauracji Myśliwska w sobotę, 23 kwietnia, odbędą się prelekcje o tematyce biegowej. Pierwszym prelegentem będzie elblążanin Jakub Gdula – fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego, który opowie o zdrowotnych aspektach treningu biegowego. Drugą prelekcję poprowadzi Jarosław Gonczarenko – rekordzista Głównego Szlaku Beskidzkiego, który pokonał 500 km i 22000 m przewyższenia w 95 godzin. Opowie o kulisach bicia rekordu.

 

Atrakcje dla dzieci

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. W niedzielę o godzinie 9:00 rozpoczną się starty dzieci pn. Wysoczyzna Junior, które będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych i na trzech dystansach: 1-3 lat – bieg na 200 m, 4-5 lat – bieg na 200 m, 6-7 lat – bieg na 200 m, 8-11 lat – bieg na 500 m, 12-15 lat – bieg na 1000 m. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi dyplomy i nagrody. Po biegach na dzieci będą czekały atrakcje przygotowane przez głównego sponsora wydarzenia – firmę Meble Wójcik. W godzinach 09:30-13:30 w okolicach miasteczka zawodów ustawiona zostanie fotobudka. Najmłodsi będą mogli również wziąć udział w zabawach, m.in. malowaniu twarzy, obrazach na folii, bańkach mydlanych, poszukiwaniu skarbów.

Zapisy na Ultra Wysoczyznę 2022 trwają. Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów. Zachęcamy do odwiedzenia profilu FB imprezy.

 

Sponsor tytularny: Meble Wójcik

Sponsorzy: Brooks, Waitw

Gospodarze: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Nadleśnictwo Elbląg

 

Patronem medialnym Ultra Wysoczyzny jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Labosport Polska

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama