UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Urząd Skarbowy sam rozliczy PIT i przekaże 1 proc.

Elbląg, Urząd Skarbowy sam rozliczy PIT i przekaże 1 proc.
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

Urząd Skarbowy rozliczy za nas PIT. Wystarczy złożyć wniosek PIT-WZ. Możliwość taka istnieje od 15 marca i można z niej skorzystać do 18 kwietnia.

Wniosek PIT-WZ można złożyć tylko w wersji elektronicznej. Można to zrobić przez portal podatkowy, system e -deklaracje oraz za pośrednictwem bankowości elektronicznej (banki oferujące usługę).
       Usługa jest dostępna dla osób, uzyskujących dochody wyłącznie od płatnika lub organu rentowego. We wniosku wystarczy wskazać czy rozliczamy się wspólnie z małżonkiem, czy sami, podać koszty uzyskania przychodu oraz podać, z jakich ulg chcielibyśmy skorzystać. Możemy też wskazać organizację pożytku publicznego, którą zamierzamy wesprzeć.
       Gdy wniosek wpłynie do Urzędu Skarbowego, wówczas w ciągu 5 dni roboczych na podany we wniosku adres mailowy zostanie przesłany link, pod którym będzie można pobrać przygotowane zeznanie podatkowe.
       Podatnik może zaakceptować lub odrzucić przedstawione zeznanie. Ma na to czas do upływu terminu składania zeznań - w 2017 r. to 2 maja. Jeżeli nie podejmie w tym terminie żadnych czynności, zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane.
      
       1 procent dla OPP bez odrębnego zeznania
       Dzięki nowym przepisom podatnicy będą mogli również skorzystać z nowego formularza PIT-OP – czyli oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP). Jest on przeznaczony dla tych podatników podatku PIT, którzy są osobami fizycznymi i otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku PIT-40A oraz chcą przekazać 1% podatku wybranej OPP. Do tej pory musieli składać zeznanie podatkowe, teraz – jeśli złożą PIT-OP – to urząd przekaże wybranej organizacji 1% podatku.
       PIT-OP można złożyć elektronicznie, przy użyciu dostępnego na Portalu Podatkowym formularza online, formularza interaktywnego, aplikacji e-Deklaracje Desktop, a także za pośrednictwem bankowości internetowej i papierowo. Oświadczenie za rok 2016 można składać od 15 marca do 2 maja 2017 r.
      
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Już gdzieś to pisałem, ale powtórzę. W sobotę 18 marca chciałem wypełnić i złożyć wniosek PIT-WZ, ale się nie dało. Dlaczego? Bo twórcy aplikacji zapomnieli w polu adresowym wymienić miasta Elbląg, chociaż inne miejscowości przypisane do kodu 52-300 były wyszczególnione (Gronowo, Bielnik itp. ). Z palca wpisać też się nie dało, więc wnerwiony dałem sobie spokój. Ot, ministerialne obietnice i cyfryzacja po Polsku.
 • Ps. a może serwery MF w soboty nie pracują?
 • Podejrzewam kolego bad że takich bubli jest więcej ale jakiś urzędniczy dureń to opracował inny dureń zaakceptował, inny zatwierdził a jeszcze inny dureń odebrał. Cała ta banda urzędniczych cymbałów wzięła za to kase i to zapewne nie małą.
 • Niech swoją energię skoncentrują na wypłacaniu zwrotów, bo tu im niespieszno
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  RedaktorJabłkalski(2017-03-23)
 • akurat te bydlaki podatkowe żrą nasze dochody przez cały rok lokując na odpowiednio oprocentowanych lokatach niedostępnych nawet dla VIPÓW. a za pomyłke w rozliczeniu "GÓWNOLIT" 1 zł od razu komornika uruchomią
 • @bad - nie 52-300 tylko 82-300;)
 • a dlaczego informacja dotycząca PIT znaujduje się w kolumnie PORTEL SPORT- jakaś nowa dyscyplina pt kto więcej zapłaci albo szybciej dostanie zwrot:))))) ale o so chosi redakcjo?????
Reklama