Utrzymali prowadzenie (halówka I)

Od dwóch tygodni na czele tabeli znajdują się Służby Miejskie, które do tej pory zdobyły tyle samo punktów, co druga Victoria, ale mają lepszy bilans bramkowy. Na dole tabeli nadal bez zmian. Z dwoma punktami na ostatniej pozycji plasuje się ekipa EPEC.

Zespoły I ligi rozegrały dwie kolejki spotkań. Z szesnastu drużyn tylko dwa zdołały zgromadzić komplet punktów. Najlepiej zaprezentowały się prowadzące w tabeli Służby Miejskie, które w dwóch wygranych spotkaniach zdobyły dwanaście bramek tracąc zaledwie dwie.
     Służby niedzielne rozgrywki rozpoczęły od meczu z ekipą REM. Pierwsza bardzo wyrównana połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny REM, dla której bramkę w 12 min. zdobył Sławomir Borycki. Druga połowa to już przewaga Służb. Najpierw do remisu doprowadził Arkadiusz Kowalewski, a na dwie minuty przed końcem zwycięską bramkę zdobył Mariusz Miller. Znacznie mniej wyrównany przebieg miał drugi pojedynek Służb Miejskich z Alstomem. Losy tego meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której Służby prowadziły aż 7:0. W drugiej odsłonie trzy bramki dołoży jeszcze Mariusz Miller, który w tym spotkaniu zdobył łącznie sześć bramek. Honorowego gola dla Alstomu zdobył Jarosław Błaszczuk.
     Tempa nie zwalnia także druga w tabeli Victoria, która oba pojedynki rozstrzygnęła na swoją korzyść. W przedpołudniowej kolejce Victoria pokonała 5:2 Alstom, a trzema trafieniami dla zwycięskiej ekipy popisał się Łukasz Nadolny. Także dość gładko Victoria uporała się z drugim swoim rywalem zespołem EC. Po czterech minutach i dwóch bramkach Nadolnego wicelider prowadził 2:0. W pierwszej połowie bramkarza EC pokonali jeszcze Przemysław Brzeziński i Daniel Dąbrowski. W drugiej odsłonie Victoria zdobyła już tylko jedną bramkę, której autorem był Łukasz Lubasiński, natomiast EC odpowiedziało tylko celnym trafieniem Jakuba Sznajdera.
     Nieoczekiwanie punkty straciło trzecie w tabeli Elwo, które wprawdzie w porannej kolejce pokonało Concordie/Fachman 3:1, ale w drugim meczu podzieliło się punktami z ekipą 14.BUZL. Spotkanie to lepiej ułożyło się dla drużyny 14.BUZL, która w 5 min. po bramce Tomasza Szopińskiego prowadziło 1:0. Pięć minut później celnym trafieniem popisał się Maciej Chwoszcz, doprowadzając do remisu 1:1. Druga odsłona lepiej zaczęła się dla Elwo, które wyszło na prowadzenie po golu Pawła Jernata. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do ekipy 14.BUZL, a dokładnie do Szopińskiego, który zdobywając drugą bramkę w tym meczu zapewnił swojej drużynie remis i jeden punkt.
     Po tygodniowej przerwie do rozgrywek powrócił zespół Asenhajmera, który w dwóch spotkaniach zdobył cztery punkty. W pierwszym meczu Asenhajmer zremisował z coraz lepiej radzącym sobie zespołem Stokrotek 3:3. Po pierwszej połowie mieliśmy remis 2:2. W drugiej odsłonie Asenhajmer po golu Ireneusza Burzyńskiego wyszedł na prowadzenie 3:2. Nie cieszył się jednak z niego zbyt długo. Zaledwie minutę później po golu Jarosława Góralczyka mieliśmy trzeci remis w tym pojedynku 3:3. Do końca spotkania mimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie. W drugim pojedynku Asenhajmer okazał się zdecydowanie lepszy od drużyny REM wygrywając 6:3. W spotkaniu tym dobrą skutecznością strzelecką popisał się zdobywca trzech goli dla Asenhajmera Dariusz Kaczmarczyk.
     Ze zmiennym szczęściem grał natomiast Specjal, który podobnie jak Asenhajmer miał tygodniową pauzę. W pierwszym swoim pojedynku Specjal po zaciętym i bardzo wyrównanym meczu pokonał 1:0 Przeciwlotnika. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 14 min. Robert Michałowski. W serii popołudniowej Specjal zmierzył się z innym beniaminkiem ekipą EZE SA i przegrał 1:3. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Specjala po tym, jak do siatki rywali trafił Michałowski. Ostatnie dziesięć minut to już zdecydowanie lepsza i co ważne skuteczniejsza gra EZE. Zespół ten po dwóch bramkach Łukasza Sorkowicza wyszedł na prowadzenie 2:1. Wynik spotkania na 3:1 ustalił w ostatniej minucie Tomasz Czarnecki.
     Sporą niespodziankę w 9. kolejce sprawił ostatni w tabeli EPEC, który zremisował 1:1 z Cleanerem. EPEC do tej pory miał na swoim koncie tylko jeden punkt i zdecydowanie odstawał od pozostałych ekip. Mimo tego w spotkaniu z Cleanerem zespół ten zaprezentował się bardzo przyzwoicie. W 18 min. po strzale Przemysława Mazurowskiego EPEC wyszedł na prowadzenie. Radość nie trwała zbyt długo, gdyż zaledwie dwie minuty później zawodnik Cleanera Maciej Szechlicki doprowadził do wyrównania. Mecz ten ostatecznie zakończył się podziałem punktów.

Komplet wyników 9. kolejki:

Służby Miejskie - REM 2:1 (0:1)
     0:1 - Borycki (12.), 1:1 - Kowalewski (22.), 2:1 - M. Miller (28.).

Asenhajmer - Stokrotki 3:3 (2:2)
     1:0 - Szałachowski (4.), 1:1 - Czurakowski (6.), 2:1 - Kaczmarczyk (7.), 2:2 - Glod (8.), 3:2 - Burzyński (19.), 3:3 - Góralczyk (20.).

EPEC - Cleaner 1:1 (0:0)
     1:0 - Mazurowski (18.), 1:1 - Szechlicki (20.).

Alstom - Victoria 2:5 (0:2)
     0:1 - Brzeziński (2.), 0:2 - Dąbrowski (15.), 1:2 - Błaszczuk (16.), 1:3 - Nadolny (25.), 2:3 - Błaszczuk (25.), 2:4 - Nadolny (27.), 2:5 - Nadolny (28.).

DRE - 14.BUZL 2:2 (1:0)
     1:0 - Górniak (5.), 1:1 - Zieliński (20.), 2:1 - Wojtas (27.), 2:2 - Szopiński (29.).

Elwo - Concordia/Fachman 3:1 (2:0)
     1:0 - Wielgat (5.), 2:0 - Sieńczak (10.), 3:0 - Boniecki (19.), 3:1 - Bykowski (27.).

Przeciwlotnik - Specjal 0:1 (0:1)
     0:1 - Michałowski (14.).

EZE S.A. - EC 4:5 (1:2)
     0:1 - Anuszek (3.), 1:1 - M. Sorkowicz (3.), 1:2 - Kopycki (13.), 1:3 - Anuszek (20.), 1:4 - Szulc (24.), 2:4 - Urbański (24.), 2:5 - Sznajder (26.), 3:5 - M. Sorkowicz (27.), 4:5 - Ł. Sorkowicz (28.).

Komplet wyników 10. kolejki:

Cleaner - DRE 4:2 (1:1)
     1:0 - Czajka (8.), 1:1 - T. Zając (12.), 2:1 - Sobczak (22.), 3:1 - Szechlicki (23.), 4:1 - Wołyniec (26.), 4:2 - Westerlich (29.).

Concordia/Fachman - Przeciwlotnik 3:3 (3:1)
     1:0 - Chuderski (4.), 1:1 - Filipek (12.), 2:1 - Heida (15.), 3:1 - Heida (15.), 3:2 - Raczyński (25.), 3:3 - Grzeszczak (27.).

14.BUZL - Elwo 2:2 (1:1)
     1:0 - Szopiński (5.), 1:1 - Chwoszcz (10.), 1:2 - Jernat (16.), 2:2 - Szopiński (22.).

Specjal - EZE S.A. 1:3 (0:0)
     1:0 - Michałowski (17.), 1:1 - Ł. Sorkowicz (21.), 1:2 - Ł. Sorkowicz (23.), 1:3 - Czarnecki (30.).

Stokrotki - EPEC 5:0 (1:0)
     1:0 - Czurakowski (10.), 2:0 - Czurakowski (20.), 3:0 - Glod (25.), 4:0 - Haryński (28.), 5:0 - Kłosowski (29.).

REM - Asenhajmer 3:6 (0:2)
     0:1 - Buczkowski (7.), 0:2 - Kaczmarczyk (13.), 0:3 - Szałachowski (18.), 0:4 - Kaczmarczyk (20.), 1:4 - Konieczki (23.), 1:5 - Szałachowski (25.), 2:5 - Konieczki (27.), 2:6 - Kaczmarczyk (29.), 3:6 - Trochowski (30.).

Victoria - EC 5:1 (4:0)
     1:0 - Nadolny (1.), 2:0 - Nadolny (4.), 3:0 - Brzeziński (5.), 4:0 - Dąbrowski (12.), 5:0 - Lubasiński (16.), 5:1 - Sznajder (30.).

Alstom - Służby Miejskie 1:10 (0:7)
     0:1 - Kowalewski (3.), 0:2 - Korzeniowski (4.), 0:3 - M. Miller (7.), 0:4 - M. Miller (8.), 0:5 - M. Miller (11.), 0:6 - Szałkowski (12.), 0:7 - Kowalewski (13.), 0:8 - M. Miller (18.), 0:9 - M. Miller (19.), 1:9 - Błaszczuk (28.), 1:10 - M. Miller (29.).

Klasyfikacja strzelców po 10 kolejkach:
     13 bramek:
     Paweł Zieliński (14.BUZL), Łukasz Nadolny (Victoria).