UWAGA!

Utworzyło się grono przyjaciół (biegi przełajowe)

 Elbląg, Janusz Krasowski prowadzący biegi w minioną niedzielę.
Janusz Krasowski prowadzący biegi w minioną niedzielę.

Obserwując uczestników przełajowego biegania po Bażantarni w zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga, doszliśmy do wniosku, że przy okazji relaksu utworzyło się nieformalne, liczne grono przyjaciół -stwierdza Janusz Krasowski, wicedyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, który wraz z MKS Truso już ósmy rok organizuje te rekreacyjne imprezy.

- Taka też atmosfera towarzyszyła zawodom rozegranym 8 marca, a uczestniczyła w nich rekordowa ilość, bo aż 165 biegaczy, wsparta 14-osobową grupą „Włóczykijów” - mówi Krasowski. - Tradycyjnie na starcie stanęli przełajowcy z pasłęckiego „Gimbusa”, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje wyczyn Mariusza Kowalskiego z kwidzyńskiego „Rodła”, który w biegu głównym, na dystansie 5000 m wyprzedził rywali na mecie o jedną minutę. Nowych rekordowych wyników jednak nie było, bo uniemożliwiała to grząska i śliska trasa. Zawsze podkreślamy, że celem nadrzędnym naszej imprezy jest udział w masowej rekreacji, a nie miejsca na celowniku mety. Na kolejny bieg VIII edycji GP zapraszamy niedzielę 5 kwietnia na godz. 10.45. Przy okazji przypomnę, że w maju, czerwcu, wrześniu i październiku trasa biegu głównego zostanie wydłużona do 7000 m - informuje Janusz Krasowski.
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ludzie się w ogóle zaczęli garnąć do sportu. Wszystkie fitness kluby w Elblągu przeżywają oblężenie, osób w średnim wieku z kijkami od Nordic Walking widuje się coraz więcej, rowerzyści, rolkarze itd. Gra liga halowa w piłkę, na korty tenisowe w Elblągu wiosną przy ładnej pogodzie też ciężko się dostać. Dobre czasy dla sportu są.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  NaPrzełaj(2009-03-11)
 • dokładnie, widać ludzi biegających, jeżdżących na rowerach, na siłowni itp. ale jakoś nie widać, aby robiły to dzieciaki i młodzież. tak jak ja trenowałem kilka lat temu, to na treningi przychodziło FULL dzieciaków, a dzisiaj żeby ktoś przyszedł to trzeba chodzić i prosić bo nie ma chętnych. nie wiem co te dzieciaki robią ?? siedzą na internecie ?? grają na komputerze ?? a może mają za dużo nauki ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sportsman(2009-03-11)
 • Pokolenie G proszę pana Nam wyrosło: prawie każdy nastolatek ma kilkuletnie doświadczenie w graniu i grach. (czyt: przesiedziało na tyłku przed ekranem kilka lat). Ich koledzy lekarzą zarobią na ich chorych kręgosłupach sporo kasy za 30-40lat; -)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  NaPrzełaj(2009-03-11)
 • Na tyłkach siedzą, nie "na internecie". Pewne nawyki wynosi się z domu. Jesli rodzice nie ruszają się, a dzieciakowi już w przedszkolu fundują komputer z grami, to czego go uczą ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  belferek(2009-03-11)
 • Impreza o której mówi ten Pan ze zdjęcia ma wszystko co powinno być: świetną atmosferę, fajną oprawę z nagrodami, żartami, idealne miejsce do rozgrywania itd. I powinna rosnąć jeżeli chodzi o frekwencję bo wiosną jak co roku dużo ludzi rzuca się do odchudzania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  biegający w GP(2009-03-11)
 • dserj
Reklama