UWAGA!

Victoria i Elwo awansowały (halówka)

FC Victoria i Elwo to zespoły, które w przyszłym roku zagrają w I lidze Elbląskiej Ligi Halowej. Obie ekipy potwierdziły swoja klasę w ostatniej kolejce wysoko pokonując swoich rywali.

Do końca toczyły się losy awansu zespołów rywalizujących ze sobą w tegorocznych rozgrywkach II ligi. O ile zespół FC Victoria na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek miał już pewne miejsce w I lidze, to do końca nie było wiadomo, kto jako drugi wywalczy awans. Bój toczył się pomiędzy drużynami Elwo i Old Boys Concordia. Przed ostatnią kolejką oba te zespoły dzieliła zaledwie różnica dwóch punktów i wszystko jeszcze mogło się zdarzyć.
     W meczu otwierającym ostatnią 17. kolejkę aspirujący do awansu zespół Old Boys Concordia po zaciętym i wyrównanym meczu pokonał Amatorów 2:1. Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno drużyna Amatorów zajmowała pierwsze miejsce w tabeli i wymieniana była jako jeden z głównych kandydatów do awansu. Jednak w końcówce rozgrywek zespół ten stracił kilka punktów i przestał się liczyć w bezpośredniej walce o dwa pierwsze miejsca. Mimo tego drużynie tej należą się wielkie brawa za cały występ w tegorocznych rozgrywkach.
     O tym, który zespół awansuje miało zadecydować spotkanie pomiędzy Ruchem a Elwo. Ostatecznie wysoką formę potwierdziła ekipa Elwo pokonując swoich przeciwników 7:0. I w tym momencie wiadome było już, że zespół ten zajmie drugie miejsce i tym samym w przyszły roku zagra w I lidze. Dotychczasowy lider drużyna FC Victoria także bardzo poważnie podeszła do swojego meczu i bez większych problemów pokonała Start Halę Targową 5:0. Aż sześć bramek obejrzeli kibice w meczu PKP z EB. Drużyna z browaru nie miała już wprawdzie szans na włączenie się do walki o czołowe lokaty, ale chciała rozgrywki zakończyć na jak najwyższym miejscu. Plan ten udało się zrealizować, EB wygrało 6:0 i w tabeli awansowało o jedną pozycję.
     Wśród grupy spadkowej, która prawdopodobnie liczyć będzie aż sześć zespołów (jeżeli organizatorzy zdecydują się na wprowadzenie w przyszłym roku III ligi) wszystko było już jasne przed tą kolejką. Drużyna Old Boys Braniewo zajmująca bezpieczne 12. miejsce miała pięć punktów przewagi nad kolejnym zespołem i mogła być pewna utrzymania się w szeregach drugoligowców. Być może bezpieczna pozycja tak właśnie wpłynęła na ten zespół, który to nie pojawił się na ostatnim meczu ligowym i stracił punkty walkowerem. Najsłabszym zespołem tegorocznych rozgrywek była ekipa Vectry El, która zdobyła zaledwie trzy punkty. Mimo tego walki i zaangażowania drużynie tej nie można odmówić. Być może w przyszłym roku zespół ten będzie mocniejszym punktem rozgrywek Elbląskiej Ligi Halowej.
     
     Komplet wyników 17 kolejki: Old Boys Concordia - Amatorzy 2:1, AZS PWSZ - Vectra El 3:2, Wiarus - Dream 2:3, Fin Life - FC Kromet 0:1, Forza - AZS Jański 1:3, Ruch - Elwo 0:7, PKP - EB 0:6, Old Boys Braniewo - REM 0:3 (walkower), FC Victoria - Start Hala Targowa 5:0
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama