Victoria pokonana (halówka I)

Już w pierwszej kolejce Elbląskiej Ligi Halowej doszło do pojedynku dwóch czołowych zespołów z poprzedniego sezonu. Mistrz ligi zespół Victorii uległ aż 0:3 ubiegłorocznemu wicemistrzowi Służbom Miejskim.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Służb Miejskich, które już w 3 minucie po golu Mariusza Millera objęły prowadzenie. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Adam Bielski, a wynik spotkania na 3:0 ustalił w 25 min. Dawid Korzeniowski.
     Bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy EC i Alstomem. Po 19 minutach gry i bramkach Krystiana Skowrońskiego, Marcina Wojtasia i Jarosława Błaszczuka Alstom prowadził 3:0 i był na najlepszej drodze do zwycięstwa. Jednak ambitnie grający zespół EC w ciągu trzech minut doprowadził do remisu dzięki dwóm bramkom Sebastiana Gryki i jednemu trafieniu Jakuba Sznajdera. Końcówka spotkana należała jednak do Alstomu, który na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem zdobył zwycięską bramkę, jej autorem był Krystian Skowroński.
     Ciekawe widowisko stworzyli także dwaj beniaminkowie I ligi, czyli Straż Pożarna i Termoizol. Spotkanie zakończyło się wygraną strażaków 2:1, choć gdyby Termoizol popisał się lepszą skutecznością, wynik mógłby być zgoła odmienny. Po 20 minutach gry i bramkach Jarosława Gryciuka oraz Roberta Bojanowskiego strażacy prowadzili 2:0, Termoizol dopiero w 25 min. zdołał strzelić pierwszą bramkę, ale tego dnia było to wszystko, na co było stać tę drużynę.
     Od zwycięstwa zmagania w I lidze rozpoczął trzeci beniaminek - zespół BIG, który pokonał 2:1 REM. Mecz początkowo układał się na korzyść REM-u, który po golu Bartka Berdzika już w 3 minucie prowadził 1:0. Odpowiedź rywali był bardzo szybka. Zaledwie trzy minuty później do remisu doprowadził Paweł Parszuto. W kolejnych minutach gra była wyrównana, choć w końcówce spotkania więcej szczęścia miał beniaminek, który po trafieniu Dariusza Gumińskiego wygrał mecz 2:1 i może dopisać na swoje konto trzy punkty.
     Pierwszym liderem został Przeciwlotnik, który pokonał Stokrotki aż 4:1. Po pierwszym kwadransie gry i bramkach Adama Raczyńskiego oraz Macieja Chwoszcza Przeciwlotnik prowadził 2:0. Wprawdzie na początku drugiej odsłony Stokrotki zdobyły bramkę kontaktową autorstwa Jarosława Góralczyka, ale kolejne minuty to znów przewaga rywali. Kolejne trafienia tym razem Piotra Jaszkiewicza oraz Mariusza Grzeszczaka sprawiły, że Przeciwlotnik wysoko i zasłużenie wygrał to spotkanie.
     Pewne punkty zdobył także Specjal, który pokonał 3:0 Energę, natomiast podziałem punktów zakończył się mecz DRE z Asenhajmerem (1:1).
     W klasyfikacji strzelców prowadzi dwójka zawodników: Sebastian Gryka z zespołu EC oraz Krystian Skowroński z Alstomu w pierwszej kolejce zdobyli po dwie bramki.

Komplet wyników 1. kolejki:

DRE - Asenhajmer 1:1 (0:1)
     0:1 - Kaczmarczyk (7.), 1:1 - Westerlich (24.).

BIG - REM 2:1 (1:1)
     0:1 - Berdzik (5.), 1:1 - Parszuto (6.), 2:1 - Gumiński (22.).

EC - Alstom 3:4 (0:2)
     0:1 - Skowroński (8.), 0:2 - Wojtaś (13.), 0:3 - Błaszczuk (19.), 1:3 - Gryka (20.), 2:3 - Sznajder (22.), 3:3 - Gryka (23.), 3:4 - Skowroński (27.).

Przeciwlotnik - Stokrotki 4:1 (2:0)
     1:0 - Raczyńki (5.), 2:0 - Chwoszcz (8.), 2:1 - Góralczyk (16.), 3:1 - Jaszkiewicz (20.), 4:1 - Grzeszczak (25.).

Specjal - Energa 3:0 (0:0)
     1:0 - Wiśniewski (19.), 2:0 - Tomaszewicz (23.), 3:0 - Burzyński (30.).

Straż Pożarna - Termoizol 2:1 (1:0)
     1:0 - Gryciuk (10.), 2:0 - Bojanowski (20.), 2:1 - Ulaszek (25.).

Służby Miejskie - Victoria 3:0 (2:0)
     1:0 - M. Miller (3.), 2:0 - Bielski (13.), 3:0 - Korzeniowski (25.).

Zestaw par 2. kolejki - 27 listopada (niedziela): Służby Miejskie - Przeciwlotnik godz. (16.00), Straż Pożarna - Specjal (16.35), Victoria - EC (17.10), Termoizol - BIG (17.45), Stokrotki - DRE (18.20), Alstom - Energa (18.55), REM - Asenhajmer (19.30).